29 Mart 2019

Muhteşem Görünüyorsun Adele!

YAZI: İNAN KIRDEMİR

Adele

Fotoğraf: DIGGZY / SplashNews.com

Daha birkaç gün önce yakın dostu Jennifer Lawrence ile New York gecelerinde görüntülendi Adele. Kız kıza gittikleri gay barda hayatına dair açıklamalarda bulundu. Şu sıralar annelikle meşgul olduğunu ve neredeyse hiç evden çıkmadığından bahsetti. Özetle bir yıldız hayatı yaşamıyorum, sıradan bir hayatım var, anneyim diyordu. Buradaki sıradan sıfatı yanlış anlaşılmasın. Sahne adrenalinden yoksun, kariyerinden biraz uzak kaldığı için kullanıyoruz. Kaldı ki Adele'in anlattıklarından yola çıkarsak, gözümüzde eve hapsolmuş, kendine çok zaman ayırmayan bir kadın imajı canlanıyor değil mi? Sorun da burada, beyinlerimiz ve hayal gücümüz ne yazık ki ön yargılı.

Bakın New York sokaklarında boy gösteren Adele'e, muhteşem görünüyor, ön yargıları altüst ediyor. Ekose detaylı paltosu ve kayışlı çizmeleriyle kendine baktıkça baktırıyor. Saçı makyajı ve duruşu... Kendisiyle son derece barışık bir kadın profili çiziyor.  

Filtresiz kadınları kutladığımız Nisan 2019 sayımızda tam olarak bunu anlatıyoruz; tek bir güzellik algısı yok. Kilolu kilosuz, çocuklu çocuksuz, makyajlı makyajsız dayatılan normlara bakmadan, güzel hissettiğiniz sürece istediğiniz gibi görünebilirsiniz. Neticede güzellik artık bir endüstrinin değil, sizin tekelinizde! 

Adele Hakkında Bilmeniz Gereken 5 Gerçek

ETİKETLER: ADELE , ÜNLÜ STİLİ