13 Şubat 2018

Kendall Jenner'ın Moda Haftası Ekürileri: Chanel ve Prada

YAZI: E. ŞEVVAL YÜRÜTEN

Kendall Jenner

Fotoğraf: Getty Images Turkey

New York Moda Haftası tüm hızıyla devam ederken yeni nesil süpermodel Kendall Jenner, podyumda yürümek yerine New York sokaklarını kendi podyumuna dönüştürdü. New York stil günlüğünde, her gün bambaşka hikayelerle karşımıza çıkan Kendall, bu kez de 90’ların cool minimalizmin etkisinde.

Geçtiğimiz hafta Hailey Baldwin ile Brooklyn’de görüntülenen Kendall, oversized kazağı, mini Prada çantası ve Chanel ayakkabılarıyla 90’ların kült filmi Clueless’ı akıllara getirdi. Genç model, Eudon Choi’nun 2017 Sonbahar/Kış koleksiyondan olan oversized kazağı elbise olarak giymeyi tercih ederken, görünümünü ''it'' aksesuarlarıyla eforsuz cool bir şekilde tamamladı.

Eklektik stili içinde dinamik dönüşümlerden hoşlanan popüler it-girl, son dönemde cici kız tavrıyla dikkat çekiyor. Yeni stil manifestosu minimal 90'larda, Kendall'ın obsesyona dönüşen kilit parçalarsa mini Prada çantası ve Chanel ayakkabıları. Fütüristik gözlüklerinden de ne olursa olsun vazgeçmeyen Jenner, bu stil hilesi sayesinde vintage parçaları nostaljik havasını koruyarak modernize etmeyi başarıyor. 

Jenner, dönem trendlerini günümüze uyarlamasını bir yana bu görünümüyle bordo, kahve ve siyahın beklenmedik harmonsini de gözler önüne serdi. Tek görünümüyle birden çok stil dersi veren, Kendall Jenner genç stil ikonu ünvanını bir kez daha kanıtladı.

ETİKETLER: KENDALL JENNER , NEW YORK , ÜNLÜ STİLİ