01 Mart 2021

Emma Corrin’in Nostaljik Altın Küre Stili

YAZI: DENİZ MİRAY PETRİNİ

 
 
 
Bu gönderiyi Instagram'da gör

Emma Corrin (@emmalouisecorrin)'in paylaştığı bir gönderi

Uzun süredir ne zaman ve nasıl yapılacağı merak konusu olan 78. Altın Küre töreni, Türkiye saatiyle sabaha karşı sahiplerini buldu. Yaşanılan pandemi sürecinde alınan önlemler kapsamında alışkın olduğumuzdan çok farklı bir gece izlesek de ünlü isimlerden sunuculara herkes bir şekilde aynı ruhu devam ettirmeyi başardı. Moda dünyasının da epey yakın temasta olduğu organizasyonlardan biri olan Altın Küre oldukça farklı tasarımlarla adeta dijital bir defileye ev sahipliği yaparken gecenin en dikkat çeken stillerinden biri The Crown dizisinde canlandırdığı Lady Diana rolüyle Drama Dizisi- En İyi Kadın Oyuncu ödülünün de sahibi olan Emma Corrin’di.

Miu Miu tasarımı büyük beyaz fırfır yaka detayı olan siyah kadife bir elbiseyle katılan Corrin, Harry Styles’la da çalıştığı bilinen stilist arkadaşına bir takma isim verip “Lamby ve ben bu gece için pek çok alternatif düşündük ama sonunda biraz çılgınca gelse de Pierrot palyaçolarından ilham almaya karar verdik.”diyerek nostaljik ögeler taşıyan Altın Küre imajına nasıl karar verdiklerini anlattı.

 

 Pierrot

 

17.Yüzyıl Paris’inde Comedie Italienne topluluğundan olan Pierrot karakteri, David Bowie’den Lady Gaga’ya kadar pek çok ünlü ismin de referans aldığı bir isim olarak günümüzde Emma Corrin’le yeniden hayat buldu. Detayına baktığımız zaman ise Pierrot’un göz yaşı detayı dışında 60’ların ünlü modellerinden Twiggy’in güzellik sembollerinden biri olan uzun kalın kirpikler de Corrin’in yarattığı hikayeyi tamamlayan en dikkat çekici dokunuşlardan biri.

 

Emma Corrin

 

 

ETİKETLER: MİU MİU , ALTIN KÜRE , EMMA CORİN , THE CROWN