03 Şubat 2020

Dior'dan Charlize Theron'a Özel Tasarım: Tanrıça Cazibesi

YAZI: İNAN KIRDEMİR

Dior Charlize Theron

Fotoğraf: Getty Images/Dior

Bir kıyafete bir kez bakıp yeniden bakmak istiyorsanız, hatta görür görmez üzerinizde hayal ediyorsanız tasarım gücünü konuşturmuş demektir. Maria Grazia Chiuri imzalı Dior tasarımlarında bu etkiyi fazlasıyla yaşıyoruz. Tasarımı taşıyan Charlize Theron olunca bahsettiğimiz etki ikiye katlanıyor tabii. Dün gece Londra, Royal Albert Hall'da düzenlenen BAFTA Ödül Töreni’ne katılan Oscar ödüllü aktris kendisine özel hazırlanan mor 'tanrıça' elbisesiyle kırmızı halının en stil sahibi ismiydi. 

Dior Charlize Theron

Fotoğraf: Instagram/@dior

Elbisenin oluşum sürecini resmi Instagram hesabından paylaşan Dior, atölyelerinde büyük bir sabır ve hassasiyetle tasarlanan elbiseyi iki kelimeyle özetliyor: "Tanrıça cazibesi." 

Fransız modaevi teknik bilgileri de açıklamayı ihmal etmiyor. Örneğin derin dekolteli korse, pileli etek ile birleştirilmeden önce küçük el pileleri ve örtüleri ile titizlikle kalıplanmış. Sırf bu işlem bile günlerce sürmüş. Çıkan sonuç ise harcanan emeğe fazlasıyla değmiş. Zira #DiorCouture pileli mor şifon elbisesiyle stil namına yine muhteşem bir kusursuzluk örneği sağlıyor Theron. Özenle koruduğu sade makyaj ve aksesuar dengesi, özgüvenli duruşu ve Hollywood ışığını da es geçmemek lazım!

Dior Charlize Theron

Fotoğraf: Instagram/@dior

ETİKETLER: CHARLİZE THERON , DİOR , MARİA GRAZİA CHİURİ , 2020 BAFTA , #STARSİNDİOR