01 Mart 2021

Anya Taylor-Joy’un Dior İmzalı Altın Küre Görünümü

YAZI: ALİCE NEWBOLD

DERLEYEN: DİLRUBA KARAKÖSE

Anya Taylor-Joy

Anya Taylor-Joy’'un Dior elbisesi © Instagram

Anya Taylor-Joy’un özel Dior Altın Küre elbisesi, aday olduğu her iki önemli Hollywood anına saygı göstermeyi başarıyor. Oyuncunun stilisti Law Roach'un oyuncu için tercih ettiği retro esintili couture elbise, Taylor-Joy'un başrolü oynadığı Jane Austen'in 1815 romanının yeniden yapımı olan Emma'nın ve 60'larda bir kadın satranç dahisinin yükselişini gösteren tarihi drama The Queen's Gambit’in özünü çağrıştırıyor. Modernize edilmiş Dior silüetinin romantizmi zamanın ötesine geçerken Taylor-Joy’un iki karakterini farklı dünyalarda yaşıyor.

Görünümü Tiffany&Co mücevherleriyle süsleyen Roach, "Dior’un kreatif direktörü Maria Grazia Chiuri, fantezimizi yaşamamıza ve hem Mösyö Dior hem de Anya’nın karakterlerine saygı göstermemize gerçekten izin verdi." diyor. "Elbise retro, ancak aynı zamanda modern ve havalı." Kendini bir imaj mimarı olarak gören Law, "Modanın bir fantezi olması gerekiyor." derken, "Birini başka bir yere götürüyor ve Anya bunu anlayan biri, öyleyse neden risk almayalım?" sözleriyle düşüncelerini ifade ediyor. "Korkusuz olduğunu söylemeyi seviyorum ama genel olarak onda özel bir şey var, fizikselliği, güzelliği ...” diye devam ediyor Roach.

Taylor-Joy, modayla oynamak ve daha önce hiç giymediği şeyleri giymek istiyordu. Zendaya'yı Disney prensesinden stiliyle ilham veren bir yıldıza dönüştürmesiyle tanınan Law, “Küçük siyah elbiselerle tanınan ağırbaşlı bir stilist değilim - benimle çalışmayı seçenler bunu biliyor.” diye ekliyor. Oyunculuk performansıyla tüm dünyadaki karantina dönemini aydınlatan Taylor-Joy'un spot ışığında parladığını görmek ise tam olarak heyecan verici.

 
 
 
Bu gönderiyi Instagram'da gör

Law Roach (@luxurylaw)'in paylaştığı bir gönderi

 

ETİKETLER: ANYA TAYLOR-JOY , GOLDEN GLOBES , ALTIN KÜRE , DİOR