15 Ocak 2021

Anne Hathaway’ın Haute Couture Galası

YAZI: DENİZ MİRAY PETRİNİ

Defileler, ödül törenleri derken çoğu organizasyonun sosyal platformlar üzerinden gerçekleşmesi yeni yaratıcı paylaşımların da kapısını araladı. Anne Hathaway de HBO Max’te dün yayına giren yeni filmi “Lock Down” için benzer bir yaratıcılığa başvurarak metalik renklerde göz alıcı üç couture elbiseyle instagram üzerinden adeta kendi galasını gerçekleştirdi.

 

Anne Hathaway
Fotoğraf: @christianhogstedt

Hathaway ilk görselde geçtiğimiz yıl Ocak ayında Azzaro defilesinde gördüğümüz metalik altın rengi bir elbiseyle karşımıza çıkıyor. Tasarım detaylarını gösteren pozunun yanı sıra zaten gösterişli olan elbise, stylist Elin Walsh'un dahil ettiği statement küpeler ve makyaj sanatçısı Molly R. Sters'in kırmızı ruj dokunuşuyla bir araya gelerek aktis'in couture ışıltısını bir üst seviyeye çıkartıyor.

Anne Hathaway
Fotoğraf: @christianhogstedt

İkinci fotoğrafta ise Vivienne Westwood'un 2012 İlkbahar/Yaz koleksiyonuna geri dönülerek defilenin en ışıltılı parçası günümüze taşınıyor. Kum saati formunda oldukça feminen bir kesime sahip olan elbise, Hathaway'ın vücut hatlarıyla mükemmel bir uyum yakalarken, zarif ve güçlü mücevherler metalik yansımaların güçlü etkisini başarılı bir şekilde yansıtıyor.

Anne Hathaway
Fotoğraf: @christianhogstedt

Tam bir kırmızı halı pozu ve Atelier Versace elbisesiyle Anne Hathaway gerçek anlamda zirveye çıkıyor. Baştan aşağı bronz işlemelere süslü elbise instagram üzerinden flaşların patlatılacağı kadar görkemli bir tavır sergiliyor. Aktirisin paylaştığı bu üç kareyle yeniden anlıyoruz ki ev ortamında bile gösterişli bir gala etkisi yakalamak mümkün.

 

ETİKETLER: ANNE HATHAWAY , AZZARO , VİVİENNE WESTWOOD , ATELİER VERSACE , STİL , SİNEMA