21 Haziran 2017

Yıldızı Yüksek: Doğay Can

YAZI: BUĞU MELİS ÇAĞLAYAN

17-06/21/614597372-1498053081.jpg 

Doğay Can'a göre hikayesi etrafındakilerin sanata olan ilgisini ve yeteneğini fark etmesiyle başladı. Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul'da ilk koleksiyonunu geçen yıl sunan tasarımcı, aldığı tasarım eğitiminin ardından sektördeki önemli markalar için tasarımcı olarak çalıştıktan sonra birikimlerini ve hayal gücünü kendi markasına yansıtmakta karar kıldı. Genç tasarımcı sadeliği iddialı bir tavırla kutlayan, çok katmanlı ve modern duruşuyla ilham veren tasarımlarıyla radarımızda.

Sezonun Hit'leri:

Transparan şeritli etek. Çok amaçlı bu parça Doğay'a göre sahilde mayonun üzerine de giyilebilir, bir sneaker ve tişörtle de. Üstelik minimal topuklularla gündüzden geceye geçiş yapabileceğini de hatırlatalım.

Tasarımcı der ki:

"Less is more!"

Yükseliyor Çünkü: 

Aynı anda hem maskülen hem feminen olmak isteyen şehirli kadını anlıyor. Her koleksiyonunda bu ve daha nice tezatlığı kutlayan Beaufille yalnızca keskin bir stile sahip kıyafetleriyle değil, fazlasıyla karakterli aksesuarlarıyla da trend avcılarının radarında.

Kime Göre?

Hızlı moda çılgınlığından bunalan ve hem zamansız hem de modern parçalara sahip olmayı arzulayan, farkındalığı yüksek kadınlar için.

Nerede Bulunur?

Şimdilik Nişantaşı Gizia Gate ve Opia PR showroom'unda.

ETİKETLER: YILDIZI YÜKSEK , DOĞAY CAN