01 Aralık 2015

Trend Alarmı: Groupie Ünlüler

YAZI: E. ŞEVVAL YÜRÜTEN

Ünlülerin Nirvana, The Velvet Underground, Joy Divison, Guns&Roses, AC/DC, The Smiths gibi müzik gruplarına hayranlıklarını bilmesek de, bu grupların t-shirtlerini giymeyi çok sevdiklerini biliyoruz. Alexa Chung eski sevgilisi Alex Turner'ın solisti olduğu Arctic Monkeys t-shirt'ünü giyerek groupie akımını popülerleştirenlerden oldu. Geçmişe gidersek, ilk model groupie Kate Moss'un da İngiliz müzisyen Pete Doherty ile birlikteliklerini unutmamak gerekir. Peki son günlerde Justin Bieber ile gündeme gelen groupie t-shirt akımı küllerinden mi doğuyor?

justin bieber

Justin Bieber, 2015 Amerikan Müzik Ödülleri'nde Nirvana t-shirt'ü giyerek müzik dünyasında bir sansasyona imza attı. Bieber'ın Nirvana'nın hayranı olduğu için mi giydiği sorusu, hayranları tarafından kaos haline dönüştü. Nirvana'nın genç yaşta ölen solisti Kurt Cobain'in eski eşi Courtney Love ise Justin Bieber'a desteğini twitter üzerinden göstedi.

Kendall Jenner ise AC/DC, Guns&Roses tshirt'leriyle karşımıza çıkıyor. Genç DJ Atlanta de Cadenet Balmain'in 2016 İlkbahar defilesinde The Rolling Stones t-shirt'ünü, leopar kalem etekle kombinleyerek bu stili Paris Moda Haftası'na taşımış oldu. Kristen Stewart için rock müzik grubu t-shirt ve sweatshirt'leri rock-chic stilininin tamamlayıcısı. Birer groupie oldukları için mi yoksa cool olduğunu düşündükleri için mi giydiklerini bilmesek de groupie t-shirt trendi yeniden doğuyor. Groupie t-shirt'lerini ister Kendall Jenner, Alessandra Ambrosio, Kate Moss gibi gündelik hayatın vazgeçilmezi kotla giyin, ister Hailey Baldwin ve Atlanta de Cadenet gibi şık ve cool bir görünüm elde etmek için etekle kombinleyin. Ama bu sezon, bu havalı trende şans verin.  

Hailey Baldwin

Kült grupların yanı sıra gündemden düşmeyen Kanye West'in Yeezus tshirt'lerini de Hailey Baldwin ve Kardashian & Jenner ailesinin üzerinde sıkça görüyoruz.

Groupie Ünlüler

 

 

ETİKETLER: TREND , AMAS , JUSTİN BİEBER , KANYE WEST , HAİLEY BALDWİN , BEHATİ PRİNSLOO