18 Nisan 2021

Sneaker Tutkunuzu Artıracak 5 Instagram Hesabı

YAZI: DENİZ MİRAY PETRİNİ

sneaker,trend,instagram

@rebeccahyldahl

 

Rahatlığın ve sportif giyimin kusursuz tamamlayıcısı sneakerlar sessiz ve derinden yükselişini tamamlayalı çok oldu. İlk olarak blazer ceket ve denim pantolonlarla kendini gösteren alışıldık tasarımlar, her seferinde kullanırken stres olduğumuz ama bir yandan da çekimine engel olamadığımız kireç beyazı sneakerlarla zirve yaptı. Eskiden sadece rahat olduğu için tercih ettiğimiz bu ayakkabılar zamanla dünya çapında koleksiyonerler yaratacak kadar büyüdü. Hatta sadece sneaker dünyasına adanmış pek çok sosyal platform da mevcut.

Sokak modasının en güçlü temsilcilerinden birinin bu önlenemez yükselişi çok geçmeden yüksek modanın gözlerini de üzerine çevirerek pek çok önemli iş birliğine vesile oldu. Üstelik bu o kadar güçlü bir etki yarattı ki “Eğer rahat olmak istiyorsanız gidin ve spor ayakkabı giyin.” diyen ince ve yüksek topukların ustası Christian Louboutin’ın bile kanına girerek bir sneaker koleksiyonu yaratmasına sebep oldu. Sadece bir ayakkabı olmaktan çok bir statü sembolüne dönüşen sneakerlar artık her kombinasyonun da yıldızı haline geldi.

Parlak renkler, işleme detayları, el işçiliğiyle bütünleşen tasarımlar derken tek bir sneaker bize bile yetmemeye başladı. Kadınların ayakkabılarla olan flörtü malumken bu kadar sportif bir ayakkabının neredeyse topuklu ayakkabıları gölgede bırakması belki de en beklenmedik sürprizlerden biriydi. Öyle ki artık denim pantolonlar ya da şortlarla kullanmak yerine en sevdiğimiz sneakerları gelinliklerin altına bile giyiyoruz. Eğer sizin için de sneakerlar ufak bir tutkuya dönüştüyse, seçtiğimiz 5 isim bu konudaki hislerinizi bir doz daha artırabilir.

 

 

 
 
 
Bu gönderiyi Instagram'da gör

miniswoosh™ (@miniswoosh)'in paylaştığı bir gönderi

 
 
 
Bu gönderiyi Instagram'da gör

jess lawrence (@jessylaw)'in paylaştığı bir gönderi

 
 
 
Bu gönderiyi Instagram'da gör

SHERLINA (@sherlinanym)'in paylaştığı bir gönderi

ETİKETLER: SNEAKER , TREND , İNSTAGRAM , BEYAZ SNEAKER , RENKLİ SNEAKER