26 Kasım 2016

Şimdi Dene: Şişme Montlar vs. Yeni Nesil Trençkotlar

EDİTÖR: ZEYNEP SEREN İLKAN

Dış giyim güncelleniyor: Soğuk kış günlerinin kurtarıcısı şişme mont ve trençkotlardan artık tek beklentimiz ısı ve konfor değil.

Şişme montlar

Sezon şovlarında işlevsel bir parçadan bir arzu nesnesine dönüşen şişme montlar, 2016 Sonbahar/Kış'ının anahtar parçası. Acne Studios ve Demna Gvasalia'nın Balenciaga'sında omuzları düşürülerek kullanılan, Marques'Almeida'da bileklere kadar uzanan, Stella McCartney'de ise göğüs hizasında biten kısa modelleriyle gardıroplarda varyasyon yaratan bu sıcak ve konforlu parçalar, soğuk kış günlerinde giyinmeyi eğlenceli bir aktiviteye dönüştürüyor.

Trençkot 2.0

Trençkotlar bu sezon bildiğiniz gibi değil. Céline ve Balenciaga'da deri, Vetements'da kadife, Isabel Marant'ta vinil, Maison Margiela'da yünlü ve işlemeli, klasik trençkota sadakatiyle bilinen Burberry'de ise yılan derisi deseniyle bu kış popülaritesini ikiye katlayan yeni nesil trençkotlar, oversized bedenleri, ultra uzun boyları ve canlanan renkleriyle her zamankinden genç ve çekici.

ETİKETLER: ŞİMDİDENE , TREND , ŞİŞMEMONT , TRENÇKOT , 2016SONBAHARKIŞ , CANDELA NOVEMBRE , ANYA ZİOUROVA , VOGUE TÜRKİYE EYLÜL