04 Haziran 2015

O Kız: Lily-Rose Depp

YAZI: BUĞU MELİS ÇAĞLAYAN

Chanel'in 31 Mart akşamı Park Avenue Armory'de gerçekleşen Paris-Salzburg 2014/15 Metiers d'Art Collection şovunun hemen sonrasında, gözler Hollywood'un efsanevi aktörlerinden Johnny Depp ve Fransız model ve müzisyen Vanessa Paradis'in 15 yaşındaki kızı Lily-Rose Depp'in üzerine çevrildi. Davete bu sayımızın kapağında Sam Rollinson’ın da üzerinde gördüğünüz Chanel imzalı iki parçalı bir elbiseyle katılan Lily-Rose, zarafeti ve güzelliği kadar modern stiliyle de moda otoritelerinden tam not aldı. Peki 15 yaşında bir genç kız, tek bir röportaj dahi vermeden adından böylesine söz ettirmeyi nasıl başardı?

 

 

i-D dergisi, geçtiğimiz ay internet sitesinde yayınladığı bir yazıda Lily-Rose etkisinden şöyle bahsediyor: "Aslında Lily-Rose Depp'in it-girl mertebesine erişmesi bir anda olmadı. Nasıl Chloë Sevigny Kids filminin ardından daha popüler bir hale geldiyse, şimdi aynı süreci Lily-Rose deneyimliyor. En önemlisi, bunun tek sebebi ünlü ebeveynleri değil. Instagram hesabıyla desteklediği online alt kimliği, bu algıyı fazlasıyla destekliyor." Instagram'daki 230 bin takipçisi, Lily-Rose'un kitsch ve yenilikçi stil algısını merakla izliyor. Henüz takipte değilseniz, bu Instagram hesabında karşınıza çıkabilecek sürpriz isimler arasında Jaden Smith, Karl Lagerfeld ve tabii ki Johnny Depp olduğunu hatırlatalım. 

 

 

 

Chanel defilesinin ardından Coachella'da Jeremy Scott'un ev sahipliğinde gerçekleşen Moschino partisine katılan genç kız, festival görünümüyle bir kez daha eksantrik stilini ortaya koymayı başardı. Topshop pantolon-ceket takımı ve vintage Alaia bluzuyla denim trendine taze bir yorum getiren Lily-Rose'un ayakkabı seçimi, bu konudaki tutkusunu açık eder nitelikte. Prada'nın topuklu terlikleri ve Chanel spor ayakkabıları, Lily-Rose'un gücüne en fazla güvendiği stil tamamlayıcıları arasında. Luc Besson'un Léon: The Professional filmindeki Mathilda karakterini anımsatan kısa ve küt saçlarıysa, Lily-Rose'un imzası gibi.

 

 

 

Lily-Rose'un yoga takıntılı bir genç kızı canlandırdığı ilk büyük film projesi Yoga Hosers, Haziran ayında vizyona giriyor. Johnny Depp’in de rol aldığı Kevin Smith imzalı filmin, Lily-Rose'un çekim alanını ikiye katlayacağına şüphe yok.

 

ETİKETLER: ARŞİVDEN , O KIZ , ÜNLÜ STİLİ , LİLY-ROSE DEPP