24 Şubat 2021

New York Moda Haftası’ndan Öne Çıkan Trendler

YAZI: DENİZ MİRAY PETRİNİ

Ulla Johnson
Ulla Johnson, 2021-22 Sonbahar/Kış

Pozitif duyguların, içe dönüşün ve daha iyi bir yarına dair umutların şekillendirdiği koleksiyonlar gelecek zamanın kış mevsimine de optimist bir pencereden yaklaşıyor. Tasarımcıların kişisel ve tarihi geçmişlerden ilham alan hikayeleri yeni dünyanın yarattığı değişikliklere teslimiyetin uzağında adaptasyona yakın bir duruşla cevap veriyor. Moda Haftaları tüm hızıyla devam ederken şimdiden gözümüze çarpan trendler 2021-22 Sonbahar/Kış sezonuna dair büyük resmi yavaş yavaş belirgin hale getiriyor. 

Gömlek Ceketler

Ceketlerin mesafeli duruşu bol kesim gömleklerin rahatlığıyla bir araya gelerek takım fikrini yeniden yorumluyor. Aynı anda hem şık hem de sportif durmayı başaran yeni nesil tasarımlar, eteklerle kullanarak maskülenliği feminen bir yansımayla dengeli hale getiyor. Günlük yaşamın pratikliğine de oldukça uygun olan gömlek ceketleri Gabriela Hearst ve The Row'un yaptığı gibi takım olarak bir araya getirebilir ya da farklı etek ve pantolonları tercih ederek kullanabilirsiniz.

Ulla Johnson
Gabriela Hearts, 2021-22 Sonbahar/Kış

 

Ulla Johnson
The Row, 2021-22 Sonbahar/Kış 

Pilili Etekler

Etekler arasında nostaljik havasını korumayı başaran pilili etekler yeni sezonda da sıklıkla karşımıza çıkacak. Özellikle parlak satenin daha çok tercih edildiği bu romantik etekler, 3.1 Phillip Lim koleksiyonunda gördüğümüz gibi sneakers'tan, topuklu ayakkabılara her tamamlayıcıyla da oldukça iyi anlaşıyor. Pilili eteklerin yoruma açık duruşu ofis ortamlarında şifon gömleklerle harika bir birliktelik oluştururken, sweatshirt'ler veya bomber ceketlere de açık kapı bırakarak rahatlığa zarif bir alan açıyor.

 

Ulla Johnson
Bevza, 2021-22 Sonbahar/Kış

 

Ulla Johnson
3.1 Phillip Lim, 2021-22 Sonbahar/Kış

Yeni Trikolar

Trikolar günlük hayata uygun tavrı ve bedeni saran formlarıyla her zaman kurtarıcı parçalardan biri olmuştur. Ancak tıpkı Bottega Veneta ve Missoni'nin 2021 İlkbahar/Yaz defilelerinde gördüğümüz gibi trikolar sadece güvenli bir seçim yaratmanın dışında yeni yorumlarla bir araya gelerek yıldız parça olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Gabriela Hearst'ın patchwork pelerinlerinden, Bevza'nın feminen bakış açısına 2021-22 Sonbahar/Kış sezonu yumuşak trikoların iddialı değişimine uzun bir süre daha ev sahipliği gibi duruyor.

Gabriela Hearts
Gabriela Hearts, 2021-22 Sonbahar/Kış

 

Gabriela Hearts
Bevza, 2021-22 Sonbahar/Kış

ETİKETLER: 2021-22 SONABAR/KIŞ , TREND , NEW YORK MODA HAFTASI