27 Haziran 2016

Kuzeyli Sarışın Frederikke Sofie Falbe ile Tanışın

YAZI: BERİL TÜRKMEN

frederikke sofie falbe

Danimarkalı Frederikke Sofie Falbe, sıradan bir ergenlik geçirirken on dört yaşında bir konserde keşfedildi. O güne kadar Kopenhag yakınlarında yaşarken, kendisini keşfeden ajansla anlaşmaya vardıktan sonra şovlar ve çekimler için dünyayı dolaşmaya başladı. Celine’in 2015-16 Sonbahar/Kış şovunun açılışını yaptı ve markanın kampanya yüzü oldu. Celine, bugün sadece on yedi yaşında olan Frederikke Sofie için bir dönüm noktasıydı.

frederikke sofie falbe

Çekimlerde ve şovlarda yapılı saçlarla görmeye alışkın olduğumuz Raquel Zimmermann’ı tanıdınız mı? Artık o da buklelerini serbest bırakanlardan. 

İskandinav modelin saçları, şovlarda hatta kimi çekimlerde bile hiçbir müdahalede bulunulmadan kullanıldı. On beş yaşındayken ablasının etkisi altında kalarak saçlarının bir kısmını kazıtan model, o günden sonra hiç saçını kısaltmamış, sadece yılda iki defa kırıklarını aldırıyor. Doğal, kabarık ve kıvırcık sarı saçlarıyla Frederikke Sofie, Rafael öncesi resimlerdeki kadınlara benzetiliyor. Hatta bir röportajında, o da kendi saçlarına bayıldığını söylüyor. Kalıp gibi duran tek tip saçları geride bıraktığımız bu sezonda görünümünü yenileyen bir diğer model de Raquel Zimmermann. Uzun süredir podyumlarda görmediğimiz Zimmermann’ın müdahalesiz hacimli saçlarını modelin Instagram hesabından takip edebilirsiniz.

ETİKETLER: FREDERİKKE SOFİE FALBE