09 Ekim 2021

Karşıt Form: Korse Trikolar

YAZI: DENİZ MİRAY PETRİNİ

jessica skye,triko

@_jessicaskye

Fendi, Chanel ve Prada gibi pek çok marka 2021 Sonbahar/Kış defilelerinde bizi trikoların farklı yorumlarıyla buluşturmuştu. Hem rahatlığı hem de yarattığı samimi hislerle kilit parçalar arasında sessizliğini koruyan triko, ilk kez bu kadar yükselişe geçmişti. Bedeni saran yapısı ve esneme kabiliyetiyle her vücut tipinin yakın arkadaşı olan bu kumaş türü dönüşmeye devam ediyor.

triko

@femmeblk

triko

@sophielsmith

Stilinde sıklıkla trikoya yer veren Rosie Huntington Whiteley’in kırmızı Khaite üstü yeni bir yaklaşımı da beraberinde getirdi. Omuzları açıkta bırakan ve ilk görüldüğünde korseyi anımsatan triko üstler sezonun favori parçası olmak konusunda emin adımlarla ilerliyor. Havanın değişken tavrına rağmen hafif parçalara vedamız kesinleşirken trikolar da kendi zamanının gelişini kutluyor. Khaite bu form konusunda ilk adımı atan markalardan biri olsa da Pixi Market ve DMDStudios gibi yeni isimler oyuna dahil olmaya başladı.

jessica skye,triko

@carodaur

Korse trikoların en vurucu yanıysa gündüzden geceye size eşlik edebilecek bir şıklığa sahip olması. Omuzları açıkta bırakan kesimiyle de zarif bir iddiası var. Bu tarz trikoları dar kesim pantolonlar ya da kalem eteklerle rahatlıkla bir araya getirebilirsiniz. Triko rahatlığınızı geceye taşımak isterseniz de takıların ışıltılı gücüne yer verin. Son olarak Caroline Daur’un üzerinde gördüğümüz elbise versiyonu ise trikonun günlük kombinlerin dışına çıktığını bize bir kez daha gösteriyor.

ETİKETLER: ROSİE HUNTİNGTON WHİTELEY , TREND , STİL , TRİKO