16 Şubat 2021

Elbiselerde Okul Dönemi

YAZI: DENİZ MİRAY PETRİNİ

elbise
@pernilleteisbaek

Mevsim her ne kadar kış olsa da elbiseleri geri plana atmak zorunda değiliz. Balıkçı yaka kazaklardan gömleklere kombinlendiği zaman okul dönemlerini çağrıştıran elbiseler feminen duruşuyla günlük stiliniz için güzel bir alternatif oluşturuyor. Bu tarzı aynı zamanda bir kurtarıcı olarak da görebilirsiniz. Elbisenizin içine giymeyi tercih ettiğiniz parçalarda değişikliğe giderek birden fazla görünüm oluşturabiliceğiniz gibi aksesuarlar ve ayakkabı seçimleriyle de farklı yansımalar elde edebilirsiniz.

elbise
@valerialipovetsky

Örnek verecek olursak eğer birebir okul ruhunu yakalmak isterseniz makosenler ve bağcıklı botlarla bunu rahatlıkla başarabileceğiniz gibi eğer işin içine bir doz şıklık eklemek isterseniz uzun çizmelerden faydalanabilirsiniz. Ayrıca elbise seçiminizde de desenli kumaşlara yönelmek içe giyeceğiniz kazak veya gömlekler konusundaki renk alternatiflerinizi oldukça genişletecektir. 

elbise
@emilisindlev 

Stilinize eğer biraz daha hareket katmak isterseniz de külotlu çorapları dahil edebilir ya da elbiselerle cool bir uyumu olan diz üstü çorapları kullanabilirsiniz. Her iki şekilde de çoraplar görünümünüze retro bir hava mutlaka katacaktır. 

elbise
@weworewhat

Kullanabileceğiniz bir diğer seçenek ise tersten gitmek. Okul ruhunu yakalmak için tıpkı eskiden üniformalarımızda kullandığımız gibi süveterleri tercih edebilirsiniz. Kabarık formlardan, kare kesimlere hemen her elbiseyle uyumlanabilen süveterler geri dönenen trendler arasında ne kadar kullanışlı olduğunu fark ettiğimiz parçalardan biri.

 

elbise
@leiasfez

Bonus olarak eğer iddialı bir okul görünümü oluşturmak isterseniz de yırtmaçlı elbiselerinizin içine t-shirt giyerek ve makosenlerlerin kolej etkisini kullanarak dengeli olduğu kadar çarpıcı bir siluet yaratabilirsiniz. Genele baktığımızda ise tüm bu görünümlerin ortak noktası takıya oldukça minimalist yaklaşmaları. Güçlü takılar stilinizi bir anda yükseltebileceği gibi okul havasından da kolaylıkla çıkaracaktır. Bu yüzden eğer bu stili kullanmayı düşünürseniz takı kullanımınızı en aza indirgeyin.

ETİKETLER: ELBİSE , TREND , STİL