11 Nisan 2016

Ayrı Dünyaların Modelleriyiz

EDİTÖR: BERİL TÜRKMEN

Bu günlerde model dünyasında iki ayrı ekol var. Bir tarafta eğlenceyi hayat stili haline getirmiş asi kızlar, diğer tarafta ise şık, feminen ve adabı muaşerete düşkün bir eküri. Moda haftalarında sokaklar bu iki ekolün stil savaşına şahitlik ediyor.

Grunge Ekürisi

Binx Walton, son sezonlarda tasarımcıların ilham perisi, koleksiyon kampanyalarının da yüzü olarak sıkça karşımıza çıktı. Kendisinin en büyük hobisi kaykay. Binx’in ekürisi de kendisinden pek farklı değil. En yakın arkadaşı Lexi Boling’le İngiliz Vogue’un merkez ofisinde kaykaylarıyla dolaşmışlıkları var. Anna Ewers, Mica Arganaraz ve Hanne Gaby Odiele de bu ekolden. Sokak stillerinde siyah baskın; arada bir Hanne Gaby ve Anna Ewers’in renk bombardımanı ile canlanıyorlar. Kaldırımları, ara sokakları ve birbirlerinin en komik anlarını Instagram’a taşımayı çok seviyorlar.

Leydi Ekürisi

Grunge modellerin tam karşı kulvarında Kendall Jenner ve kendi gibi leydilik okulu mezunu arkadaşları yer alıyor: Gigi Hadid, Bella Hadid, Cara Delevingne, Hailey Baldwin ve Joan Smalls. Sokak stilleri bile parti kıyafetlerini andırıyor. Yüksek topuklar, vücuda oturan elbiseler, derin dekolteler ve omuza atılan ceketlerle feminenlik dersi veriyorlar. Cara Delevingne bu grubun içine sonradan girdi. Bu da onun Jeremy Scott eşofman takımlarından, ışıltılı Tom Ford elbiselere geçişinin altındaki sebebi açıklıyor.

ETİKETLER: MODELLER , GRUNGE , LEYDİ , KENDALL JENNER , GİGİ HADİD , BİNX WALTON , LEXİ BOLİNG