LIVING
LIVING

19 Nisan 2021

Miami'den Haber Var: Pharrell Williams'ın Rüya Oteli

YAZI: DENİZ MİRAY PETRİNİ

Pharell Williams, The Goodtimehotel,miami

@pharrell

 

“Hayatımız boyunca bunun için çalıştık.” diyen Pharrell Williams ve David Grutman iyi vakit geçirme ilkesini temel alarak The Goodtime otelinin kapılarını geçtiğimiz günlerde açtı. 266 odadan ve optimist bir atmosferden oluşan otel 70’lerin retro havasını pastel renklerle bütünleştirerek sadece fotoğraflara baktığınız an bile hedeflediği iyi duyguları size hissettirmeyi başarıyor.

 

Pharell Williams, The Goodtimehotel,miami

@pharrel

Mimari olarak büyük ve abartılı bir otel yerine Newyork’un çok katlı otellerinden esinlenilen yapı, gösterişten uzak tavrıyla enerji seviyesi yüksek ve ruhu dinginleştiren bir ortam sunuyor. Bu projede mimar Morris Adjmi ile çalışan ikili aynı zamanda sinematografik iç mimari çalışmalarıyla bilinen Ken Folk’la ilerledi. “Ken, güzel hisler yaratma konusunda oldukça bilinen bir isim ve dekorasyonda kullandığı pembe ve nane yeşili renkleri sayesinde otele adımınızı attığınız an kendinizi Miami’nin tropik atmosferinde buluyorsunuz.” sözleriyle Grutman, yaratmak istedikleri güzel duyguların ve keyif hissinin çıkış noktasını paylaşıyor.

 

Pharell Williams, The Goodtimehotel,miami

@pharrell

 

Pharrell Williams’ın “Happy” şarkısıyla oldukça özdeşleşen yeni otelinin içinde aynı zamanda Strawberry Moon adını verdikleri aynı sinematografik kodlardan oluşan bir restoran bulunuyor. “Buraya yeni ve eşsiz bir şey getirme fırsatımız olduğunu biliyorduk, bunu hiçbir şekilde kaybetmeyi göze almazdık.” diyen Williams sözlerine şu şekilde devam ediyor: “Yarattığımız otel sadece yeni bir dünyanın değil yeni bir zihin yapısında kapılarını aralarken gelen her konuğunun da iyi hissetmesini sağlıyor.”

 

ETİKETLER: DAVİD GRUTMAN , THEGOODTİMEHOTEL , PHARRELL WİLLİAMS