LIVING
LIVING

17 Ağustos 2021

Gossip Girl’ün Yeni Versiyonundan New York Rehberi

YAZI: ELISE TAYLOR

DERLEYEN: DİLRUBA KARAKÖSE

21-08/12/screenshot-wwwvoguecom-20210812-14_38_25.png

Fotoğraf: HBO Max

Gossip Girl 2.0'ın ilk bölümünde Julien Calloway ve onun bir nevi emrinde sayılan Luna, Constance Billard'ın yenilerinden Zoya için çok özel kurallar koydu: "Kahve için Sant Ambroeus veya Yura, grup siparişleri için Starbucks. Takılmak için Met Basamakları veya Great Lawn. Kimlikleri kontrol etmelerine rağmen hamburger için J.G. Melon. Dumbo House yerine, Dumbo Hall.”

Eğer anlaşılabildiyse devam edelim. Çünkü aşırı ayrıcalıklı gençlerden oluşan bu göz kamaştırıcı grup için her şey doğru yerlerde görülmek ve sosyal medyada hikaye paylaşmakla ilgili. Ve gösterişli seleflerinden farklı olarak New York’un prensi sayılan Obie, Dumbo’yu kendi krallığı sayarken, Constance’ın kraliçe arısı Julien, Tribeca'da bir çatı katında yaşıyor. Bu arada, grubun dışından Zoya ise Yukarı Batı Yakası’nda kiralık bir dairede kalıyor.

Ayrıca orijinal versiyonunun kült mirası sayesinde, Gossip Girl çekimleri için şehirdeki en gizli kapılar bile ardına kadar açılmış durumda. Aşağıda ise New York'un yeni seçkinlerinin uğrak yerlerini bulabilir, hatta onları kendiniz ziyaret etmek için ilham alabilirsiniz.

Yemeğe nereye gidiliyor?

Julien Calloway, Robert De Niro'nun sahibi olduğu Locanda Verde'de okul öncesi kahvaltısını ediyor, Obie sabahları Brooklyn'de en sevdiği Fan Fan'da donutlar için mola veriyor ve Zoya Sadelle's simitlerine bayılıyor. Danny Meyer'in Manhatta'sının tepesinde gösterişli bir gala düzenlenirken, Obie kız arkadaşının doğum günü için aşırıya kaçmak istediğinde Frenchette'ten bir yemek kamyonu alıyor. Bu arada, Roman ve Williams tasarımı Le Coucou'da gergin bir aile yemeği gerçekleşiyor.

21-08/12/thomas-doherty-emily-alyn-lind-evan-mock.jpg

Fotoğraf: HBO Max

Nerede ne yapılıyor?

Gossip Girl dünyasının sakinleri, kültürel bir ekip olmaya da devam ediyor. Hala Met Steps'te oturuyorlar, ancak içerideki sergiler hakkında da konuşuyorlar. The Public'te Jeremy O. Harris oyunları sırasında plan yapıyorlar; Luna ise Gagosian galerisindeki bir açılışı asla kaçırmıyor. Julien, Dover Street Market'taki sıra dışı pop-up'lar için Yukarı Doğu Yakası’ndaki büyük mağazalardan kaçınıyor.

Nereye gidiliyor?

Dizinin karakterlerinden Julien, The Blond'da moda haftasının ardından bir parti düzenlerken, Gossip Girl'de yer alan kurgusal Dumbo Hall aslında Dumbo House ile tam olarak aynı çizgiye sahip. Ancak ekip bunu zaten açıkça belirttiğinden, NoHo'nun Zero Bond'u ile karşılaştırma yapıyoruz. Burası Baccarat avizeleri ve Andy Warhol, Keith Haring ve Jean-Michel Basquiat'ın sanat eserleriyle dolu. Bunun yanı sıra Julien ve Zoya, Webster Hall'da ortak bir doğum günü partisi düzenliyor. Aki ise Greenwich Village'ın efsanevi barı Julius'ta bir yüzleşme anı yaşıyor.

21-08/12/jordan-alexander-savannah-lee-smith.jpg

Fotoğraf: HBO Max

Nerelerde yaşanıyor?

Constance Billard, Yukarı Doğu Yakası'nda olabilir, ancak öğrencileri Manhattan ve Brooklyn'deki sükseli lokasyonlarda yaşam sürüyor. Dizinin lokasyon müdürü Matthew Lania, Julien'ın yaşadığı çatı katının, Beekman'da şehir merkezine kadar uzanan muhteşem bir daire olduğunu söylüyor. Obie’nin Dumbo'daki dairesi de dizinin nefes kesen dairelerinden biri. Lania, Max ve tiyatro yapımcısı babasının bir West Village konağında yaşadıklarını doğrularken, Audrey'in Park Avenue'de, belki de Armory’den çok uzakta olmayan bir binada yaşaması önemli detaylardan. 

ETİKETLER: GOSSİP GİRL , NEW YORK , SEYAHAT