LIVING
LIVING

18 Temmuz 2021

Bu Yaz Ege’de Ruhu Besleyenler

YAZI: ESRA BEBEK

Ve nihayet büyük özlemle, umutla beklenen o mevsimdeyiz. Yaz… Bir mevsimden çok öte adı üzerinde bir his, yaz…İçinde neşeyi, gün ışığını ve yaşam enerjisini saklayan tanıdık bir arkadaş sanki. 

Bu kez ilk defa içindeki yaza seyahat etmek isteyenleri duyar gibiyim. İşte tam da bu noktada aranılan yaz ruhunu yaşatan deneyimlerden birkaçını sizin için sıraladık;

caresse

Caresse, A Luxury Collection Resort & Spa, Bodrum

Dinginlik ve eğlencenin dengesini eşsiz biçimde kurgulayan Caresse, bu yaz yepyeni bir haberle karşımızda. Bünyesinde yer alan Budda Bar Beach’te gündüzden geceye konuklarına gastronomik ve müzikal lezzetler sunan otel, bu kez karşı kıyıdan bir balıkçıyı ağırlamaya hazırlanıyor. Yunan adalarından, içimize dolan ışığı ile kalbimizi çalan Paros’un en sevilen balıkçısı Barbarossa bu yaz Bodrum Caresse’de kapılarını açıyor. Özellikle F&B ekibinin sunduğu ayrıcalıklı hizmet anlayışı ile fark yaratan Caresse’i ziyaret etmek için sayısız nedenden en yenisi Barbarossa olacağa benziyor. 

Öte yandan, otelde bu sezon hizmet vermeye başlayan Dharma Klinik’te uzman hekim konsültasyonu ile kalabalıkan uzak, kendinizi yenileyeceğiniz bir bütünsel detoks programına davetlisiniz. 

caresse

OFF Sea, Alaçatı

Alaçatıdayız. Bu sezona yepyeni bir ruh katan OFF Sea’de sıra. Son yılların en gözde sporlarından Kite Surf aşığı İsko tarafından hayata geçirilen bu mekan; içine adım attığınız andan itibaren sizi aydınlığı, hafifliği ve samimiyetiyle sarıp sarmalıyor. 

Menüsünde yer alan sağlıklı alternatifler ve yerel lezzetler ise seyahat tutkunlarının kalbini çalmaya aday. Ege’nin vazgeçilmezi bardacık incirli kase ve İtalyan tost menünün olmazsa olmazlarından sadece birkaçı. 

caresse

İçinde kendinizi iyi hissetmenize sebep olan sayısız neden bulacağınız OFF Sea’de, Esra Bebek olarak iç mimar kimliğimle avluya açılan duvarlardan birinin küratörlüğünü üstelendiğimi paylaşmak ise ayrı bir zevk. Mekanın, elegan, oyuncu ve samimi tavrını yansıtan bu duvarda yer alan soyut sanat eserleri, ahşap raketler ve seramik aydınlatmalar ise sipariş üzerine satın alınabiliyor. 

caresse

Abrita Garden, Ovacık

Yolu saklı cennet Ovacık’a düşenler için ilk önerim kuşkusuz Abtira Garden. Bütünsel cilt bakımına minimal bir soluk getiren abtira ürünleri sizleri kendi bahçenize çağıran bir şiir adeta. Kurucusu Polonya asıllı Anna’nın sezgileri ve bitkilerin bilgeliğinin birleştiği bu bahçede yer alan Rum evi, adeta keşfedilmeyi bekleyen bir vaha niteliğinde. Mimarisiyle sizi büyüleyen bu laboratuvarda yer alan rengarenk şişeler arasından favorim ise Melissa Lemon Balm el ve tırnak serumu.

caresse

Path to the Soul Sessions, Before Sunset

Yogayı matın ötesinde bir deneyim olarak kabul edenler için bu yaz Before Sunset Beach yepyeni bir konsept ile karşımızda. Restoratif ve hatha pratikleriyle tanıdığımız Melis Şenel katılımcılara hafta içi her gün eşsiz bir atmosferde ruhu besleyen, kalbi açan akışlar sunuyor. Gün batımı severlerin buluşma noktası olmanın bir adım ilerisine geçerek yoga severler için sunulan müzikal akışlarla Before Sunset’te bu yaz çello, ney gibi ruha dokunan eşsiz tınılar duymaya davetliyiz.

ETİKETLER: CARESSE , ABRİTA GARDEN , PATH TO THE SOUL SESSİONS , OFF SEA , #SUMMERINVOGUE