LIVING
LIVING

29 Mart 2022

Baharda Ege Rüyası

Six Senses Kaplankaya

Condé Nast Traveller ve World Luxury Hotel & Spa Awards tarafından; dünyanın ve Avrupa’nın en iyi otelleri arasında gösterilen Six Senses Kaplankaya, sizleri Ege rüyasını paylaşmaya davet ediyor. 1 Nisandan itibaren yeni sezonda Ege’nin doğasında beş özel koyda konumlanan plajları, alanında dünyaca ünlü şeflerin yönettiği restoranlar ve holistik wellness uygulamaları eşliğinde sizlerle buluşuyor. Tatil deneyimini her zaman duyular ve duygular için farklı bir yolculuk. Fiziksel ve ruhsal iyilik halini bir bütün olarak sunan Six Senses Kaplankaya ise doğayla yeniden bağ kurmayı hedefleyen ritüellerle alışılmışın dışında bir deneyime davet ediyor.

Sürdürülebilirliğin İzinde bir Mutfak

Six Senses Kaplankaya, kendi organik bahçesinden ve bölgedeki zeytin ağaçlarından, yerel balık pazarından ve çevre köylerden gelen doğal ürünlerden oluşan menüler sunuyor. Otelin bünyesinde farklı lezzetleri deneyimlemek isteyen misafirler için farklı konseptlerde restoranlar da bulunuyor. Beach Bar’da hafif atıştırmalıklar ve muhteşem kokteyllere ek olarak Sage and Sea restoranda dünya mutfaklarını deneyimlemek, Meze By the Sea restoranda Akdeniz’in en gözde lezzetleriyle şölen yaşamak ve Wild Thyme restoranın Asya esintili menülerini deneyimlemek isteyenleri bekliyor. Kumsalda yıldızların altında romantik bir akşam yemeği için ise destination dining deneyimleri romantik seçenekler sunuyor.

Six Senses Kaplankaya

Ridge oda ve Teras Deneyimi

Farklı oda seçenekleriyle bilinenin ötesinde bir konaklama deneyimi sunan Six Senses Kaplankaya; otel binasından bağımsız kişiye özel teras, bahçe ve havuz seçeneğiyle sunulan; Ridge Odaları kalabalıktan uzakta yenilenme ve eğlenme imkânı sağlıyor. Gün batımı manzarasıyla Ege Denizi'ne bakan bu odalar, çevresindeki doğa ile uyum içerisinde yer alıyor. 

Six Senses Kaplankaya terrace

Terapilerle Yenilenme Zamanı

Yeni mevsime daha sağlıklı, dingin, huzurlu bir başlangıç için Six Senses Spa Kaplankaya bağışıklık sistemini güçlendiren ve vücudun direncini arttıran uygulamalarıyla dikkat çekiyor. Six Senses Spa Kaplankaya tarafından yeni sezon için hazırlanan terapiler kişiye özel uygulamalarla yapılıyor. Six Senses Kaplankaya’nın imza terapi serisi Longevity ile sağlıklı, uzun ve mutlu bir yaşam için misafirleri merkezin doğasıyla sarmalayan uygulamalar sunuluyor.

Türkiye’de bir ilk olan Holistic Anti-Aging, Weight Management  ve BODPOD’nin yanı sıra, Wellness Screening gibi vücut analiz uygulamalarıyla Türkiye’nin ve Avrupa’nın en gelişmiş SPA alanına sahip olma özelliği taşıyan Six Senses Kaplankaya; Yoga, Fit, Uyku programları,  Kilo kontrolü, Detox ve Mind Detox, Boost Immunity, Mind Your Brain, Love Your Heart, Muscle Recovery ve Back Pain Relive gibi programlara ek olarak; Watsu, Dreamcatcher, Emotional Detox gibi bütünsel terapileri Six Senses Kaplankaya’nın 10 bin metrekare üzerine kurulu 38 farklı terapi odasında deneyimleme imkanı sunuyor. Yeni başlayanlar ve deneyimli misafirler için farklılaştırılan yoga dersleri konukların kendilerine dair bir içsel yolculuğa çıkmasını sağlıyor.

Six Senses Kaplankaya terrace

Su ve Doğa Sporları ile Adrenalin

Keşfedilmeyi bekleyen gizli bir doğa harikası Six Senses Kaplankaya, her köşesi farklı bir güzellik barındıran yerleşkesini keşfetmek isteyen misafirlerine sunduğu bisiklet turu aktiviteleri ile fark yaratıyor. Rehber eşliğinde gerçekleştirilen bisiklet turu ile misafirler hem fiziken kendilerini geliştirme imkanı buluyor hem de şehrin kalabalığından uzaklaşıp doğanın derinliklerine doğru çıktıkları yolculukta iç dünyalarına dönüp doğa ve kendileri ile yeniden bağ kuruyor.

Maceraperest misafirlerini de unutmayan Six Senses Kaplankaya, zengin su sporları alternatifleri ile Ege’nin mavi tonlarında unutulmaz bir deneyim sunuyor. E-foil, Deniz bisikleti ve Sea Bob aktiviteleri ile adrenalin doruklara çıkarken; kano, yelken ve Catamaran ile Six Senses Kaplankaya’nın muhteşem koylarını keşfetmek mümkün… 

Six Senses Kaplankaya yenilenmek ve kendisiyle yeniden bütünleşmek isteyen misafirleri Ege rüyasını birlikte yaşamaya davet ediyor.

Tatil deneyimini yaşamak ve daha fazla bilgi almak için www.sixsenses.com/resorts/kaplankaya/destination adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

 

 

ETİKETLER: KAPLANKAYA SİX SENSES , NİSAN