LIVING
LIVING

25 Mayıs 2021

2021 Yazına Damga Vuracak 7 Otel

YAZI: JADE SİMON

DERLEYEN: DİLRUBA KARAKÖSE

İster büyük bir otel grubunun bir parçası, isterse de küçük şirin bir adres olsun, işte 2021 yazında kapılarını tam zamanında açan oteller...

Paradero Todos Santos – Meksika

21-05/24/paradero-todos-santos.jpeg

Pasifik'te küçük bir Meksika sahil kasabası olan Todos Santos'un palmiye ağaçları ve kaktüsleri arasında yeni açılan bu otel, ihtiyaç duyulabilecek her şeye sahip. Sierra de la Laguna sıradağları manzarasıyla birlikte, sade renkler ve organik malzemelerle dekora edilmiş 35 süiti bir araya getiriyor. Burada açık hava masajlarından ıssız sahilde sunulan sörf derslerine kadar pek çok şeyin tadını çıkarmak mümkün.

The Splendido Mare – İtalya

21-05/24/the-splendido-mare.png

LVMH, Belmond grubunu satın alarak otel imparatorluğunu daha da güçlendiriyor. Efsanevi İtalyan otelleri arasında bulunan Portofino'daki Splendido Mare ise moda devinin renkleri altında ilk yenilenenlerden biri. Geçmiş yılların ruhuna sadık bu otel, Festen Architecture tarafından tamamen elden geçirilerek özel bir görünüm kazanıyor.

One & Only Portonovi – ​​Karadağ

21-05/24/one-only-portonovi-1621847831.jpg

Paris'ten uçakla sadece iki saat süren Karadağ, mutlaka bilinmesi gereken küçük bir yaz cenneti adeta. Hırvatistan koylarını, İtalyan göllerini ve Türk kayalık dağlarını çağrıştırıyor. Portonovi'nin yepyeni limanına oldukça yakın mesafedeki bu otel, güzel teraslara açılan ve yeşil bir bahçeye sahip olan 113 oda ve süiti bir araya getiriyor.

Kisawa Sanctuary – Mozambik

21-05/24/kisawa-sanctuary.jpg

Bu küçük cennet, Mozambik'teki Benguerra adasının yemyeşil bitki örtüsünün ve 5 kilometrelik bakir kumsalının ortasında kapılarını yeni açtı. Bozulmamış doğasıyla birlikte direkt denize açılan bungalovlar ise yazın kalabalıktan uzakta, kendinizi yeniden şarj etmenizi sağlıyor. Ayrıca tekne turlarından spa uygulamalarına, tesis içi aktiviteler de bir hayli geniş.

Six Senses – Ibiza

21-05/24/six-senses-1621847896.jpg

Temmuz ayı için açılışı planlanan ve Six Senses çatısı altında bulunan yeni otel, Ibiza'daki Xarraca koyunda yerini alıyor. Akdeniz'in turkuaz dalgalarına bakan 116 villa ve süit, adanın geleneksel detaylarından ilham alınarak mimar Jonathan Leitersdorf imzası taşıyor.

ModernHaus SoHo - New York

21-05/24/modernhaus.jpeg

1 Mayıs'ta açılan eski James Oteli, bu sefer ModernHaus SoHo olarak karşımıza çıkıyor. Alexander Calder, Hans Hartung, George Condo, Harland Miller, Jean Dubuffet ve Hans Hofmann’ın etkileyici eserleri kendini her yerde gösterirken, Michelin yıldızlı şef George Mendes tarafından işletilen bir restoran da bulunuyor. En heyecan verici yanı ise Manhattan'ın nefes kesen manzarasına sahip yüzme havuzu bulunan çatı katı.

Numo Ierapetra – Girit

21-05/24/numo-ierapetra.jpg

Girit'in güneyinde bulunan Numo Ierapetra, yeni bir otel grubunun ilk oteli aslında. Bazıları özel yüzme havuzlu olmak üzere toplam 132 odası bulunuyor. Londra merkezli mimarlık stüdyosu LOST'tan Constantina Tsoutsikou tarafından tasarlanan minimalist dekor ise bohem dokunuşlara sahip. Plastik kullanımını olabildiğince sınırlayan mekân, yerel ürünleri tercih ediyor ve israfı olabildiğince sınırlıyor.

ETİKETLER: SEYAHAT , OTEL