EN VOGUE
EN VOGUE

25 Kasım 2021

Instagram'dan Canlı Yayın Hamlesi

YAZI: ILGAZ GÖKIRMAKLI

Instagram
Getty Images

Akıllı telefonlar hayatımıza girdiğinden beri fotoğraf çekmek günlük rutinimizin vazgeçilmezi. Bizler yaşadığımız her anı saklamak ve paylaşmak isterken en sevdiğimiz sosyal medya platformu Instagram da kendini yenilemeye devam ediyor.

Son dönemde yeni özellikler ve güncellemeler üzerinde çalışan Instagram’dan canlı yayınlara özel bir hamle geldi. Bu yeni özelliklerden biri, moderatör ekleme özelliği. Böylece moderatörler yorumları, canlı yayına katılma isteklerini, soruları ve çok daha fazlasını devre dışı bırakarak canlı yayını açan kişilere bu süreç boyunca yardımcı olabilecekler. 

Bir diğer yenilik ise, hikayelere geliyor. Geçtiğimiz Ağustos ayında bu özelliği test etmeye başlamış olan Instagram, hikayelere beğenme özelliği getirebilir. Son birkaç ay içinde bu işlevle ilgili tanıtım niteliğinde bir ekran eklemiş ancak bunun bir test olduğunu ve gerçekleşmesi kesin olan bir şey olmadığını da belirtmişti. 

Instagram bu hamlelerine yenilikler ekler mi şimdilik belirsiz; ancak şirketin bu özellikleri en kısa sürede Instagram’ın bir parçası haline getirmesi bekleniyor. Bekleyip göreceğiz.

ETİKETLER: İNSTAGRAM