EN VOGUE
EN VOGUE

14 Aralık 2021

İnce ve Zarif Buluşmalar

YAZI: ILGAZ GÖKIRMAKLI

xiaomi

Xiaomi, şık tasarımı ve yüksek performansıyla adından söz ettirecek yeni telefonu  ile yalnızca dış görüntüsüyle değil, güçlü donanımsal özellikleriyle de sürpriz yapıyor.

Akıllı telefonlarımız altıncı duyumuz olma yolunda emin adımlarla ilerlerken, bizim de aradığımız bazı özellikler var. Rahat bir tutuş, her zevke uygun renk seçenekleri, güçlü bir kamera, hız ve uzun ömürlü bir batarya… Şık tasarım ve yüksek performansıyla aradığımız özellikleri bir telefonda buluşturan Xiaomi 11 Lite 5G NE’yi radarımıza alıyor, öne çıkan özelliklerini keşfediyoruz.

Konforlu incelik

Kabul edelim, bir telefonun sistem özelliklerinin yanı sıra tasarımına da epey dikkat ediyoruz. Xiaomi’nin en ince ve hafif 5G akıllı telefonu olan bu modeli, 6,81 mm ve
158 gramlık gövdesiyle rahat tutuş imkanı sunarken, inci siyahı, sakız mavisi, şeker pembesi renkleri bu nesilde tekrar karşımıza çıkıyor. Ancak Xiaomi’nin bir de sürprizi var: Dünyaya tanıtacağı yeni rengi, kar beyazı.

Yaratıcı çekimler

Akıllı telefonlar hayatımıza girdiğinden beri fotoğraf çekmek günlük rutinimizin bir parçası oldu. Biz her ânı unutulmaz bir deneyime dönüştürmek isterken, Xiaomi 11 Lite 5G NE modeli 64MP ana kamera, 8MP ultra geniş açı ve 5MP telemakro dahil 64MP üçlü kamera dizisiyle, kamera iddiasını daha da yükseltiyor. Tek tıkla Al sinema, sinematik video filtreleri ve yeni vlog modu gibi özellikleri de yaratıcı çekimler konusunda yardımcı olmaya hazır.

Gerçeğe yakın sürükleyici deneyim

6.55 inç’lik AMOLED Nokta Ekran kullanan, 10 bin TrueColor desteğiyle birlikte gelen Xiaomi 11 Lite 5G NE, Dolby Vision sayesinde canlı renkler, yüksek parlaklık oranı
ve kontrast değeri sunarak, üst seviye bir görsel deneyim sunuyor. Xiaomi 11 Lite 5G NE’nin yüksek derecede renk doğruluğu ve 1,07 milyar ekran rengiyle, gerçeğe yakın derinlikli görüntüler elde edebilirsiniz.

Hızlı ve dayanıklı

Artık her an çevrimiçiyiz ve kesintisiz güç hiç olmadığı kadar önemli. Xiaomi 11 Lite 5G NE’nin dikkat çeken özelliklerinden biri de Qualcomm® SnapdragonTM 778G
ile güçlendirilen performans noktası. Bu güçlü 700 serisi işlemci, Al performansı sunan ve Dual SIM Dual 5G’yi destekleyen 6. nesil Qualcomm Al motoruyla birlikte geliyor. Xiaomi 11 Lite 5G’nin 33W hızlı şarjı desteği ve 4.250mAh büyüklüğündeki piliyse gün boyu kesintisiz kullanıma olanak sağlıyor.


Video: Batuhan Kucam
Fotoğraf: Can Büyükkalkan
Moda Editörü: Ece Öğütoğulları
Proje Yönetmeni: Melis Akcan
Dijital Direktör: Bahar Ergel
Model: Johanna Punnisk
Cast Direktörü: Dilek Yener @flashmodelturkey
Saç: Hamza Sara
Makyaj: Batuhan Sara
Fotoğraf Asistanları: Ömer Şerif Kuru, Arda Anıl Kara
Moda Asistanı: Ecem Candan
Proje Asistanı: Bihter Neymen
Mekan: CloseUp Studio

ETİKETLER: XİAOMİ , XİAOMİ 11 LİTE 5G NE

İlgili Başlıklar