EN VOGUE
EN VOGUE

18 Kasım 2020

Apple Music'te: Yeni Sanatçılar Türkiye

YAZI: BAHAR ERGEL

Apple Music Yeni Sanatçılar Türkiye Çalma Listesi

Apple Music, 70 milyondan fazla şarkıyla müzikseverler tarafından keyifle kullanılıyor. Türkiye’de kariyeyerinin başında olan yeni müzisyenlere sürekli destek sağlamayı amaçlayan ‘Yeni Sanatçı Programı’ ile her ay yeni bir yerel şarkıyı öne çıkararak kitlelerle buluşturdu ve 50’ye yakın sanatçıya çıkış yapmaları konusunda destek oldu. 

Türkiye’deki yeni yetenekleri müzikseverlerle buluşturmak için “Yeni Sanatçılar Türkiye” Çalma Listesi’ni başlatıyor. 

Apple müzik editörleri, çıkış yapmaya uygun parlak sanatçıları yeni dinleyicileriyle buluşturuyor. Farklı türlerde öne çıkan yeni yeteneklerin öne çıkarıldığı Yeni Sanatçılar Türkiye Listesi düzenli olarak güncellenecek.

Yeni Sanatçılar Türkiye Listesi için sanatçılar heyecanlı. 

İlk axpanded play albümü ile adını duyurmaya hazırlanan Melis Güven: Apple Music global anlamda önemli yeri olan bir marka olmasının yanında Türkiye’de de yeni akımlara ve yeni sanatçılara oldukça önemli bir destek sağlıyor. Ülkemizde fazlasıyla yetenekli isimler varken, bu yeteneklere alan tanınması ve tüketiciye ulaşımında kolay kanallar oluşturulması bakımından Apple Music aslında yerli sanatçı dostu diyebiliriz.

Apple Music Yeni Sanatçılar Türkiye Çalma Listesi

Yıllarca piyano öğretmenliği yapan Ezgi Bıcılı, Sezen Aksu imzası taşıyan “Yalancı Dünya” isimli yeni aranjesini ve yorumunu tüm Apple Music dinleyicileri ile buluşturmanın heyecanını paylaşıyor. Bütün platformları takip etmeye çalışan, iyi bir müzik dinleyicisi olarak; Yeni Sanatçılar: Türkiye listesinde olmak benim için çok heyecan verici! Bir çok iyi sanatçıya ulaştığım, ilkleri öğrendiğim listede kendi adımı görmenin mutluluğunu yaşıyorum. En önemlisi de bu listeyi paylaştığım diğer sanatçı arkadaşlarım. Bu kadar güzel isim arasında olmak mutluluğumu katlıyor. Dilerim bugüne kadar benim keşif alanıma katkı sağladığı gibi bir çok dinleyiciyi de benimle buluşturacak ve hikayemiz genişleyerek güzelleşecek.

Anadolu müziğinin gücüyle kült hiphopa odaklanarak müziğin artık evrensel bir amaç güttüğünü söyleyen Ahiyan: Apple Music’in desteklerini takdir ediyorum doğal müziğe emek vermek bu kalpleri hoşnut eder…

Sesine Gazapizm’in “Unutulacak Günler” şarkısından aşina olduğumuz ve müzik yolculuğuna kendi şarkıları ile devam etmeye karar veren Bahar Sönmez: Tüketimin bu denli hızlı olduğu günümüzde, her gün kendini müziği ile ifade etmeye çalışan yeni sanatçılarla tanışıyoruz, ben de onlardan biriyim. Bu hedefe ulaşmak için ayırabileceğimiz kaynaklar maalesef yetersiz kalabiliyor. Bizlerin dinleyicilerine ulaşabilmeleri için alternatif platformlara ihtiyacımız var. Lokal sanatçılar için başlarda hayal gibi gözüken global bir platformun bizlere bir alan açması ve hedeflerimizde desteklemesi gerçekten çok kıymetli. Çünkü kendi adıma her zaman özenerek dinlediğim sanatçılarla aynı yerde kendi ismimi görebiliyor olmak, hem müziğin çeşitlenmesi, hem de genç kitlelerin sanat konusunda desteklenmesi ve cesaretlenmesi açısından çok değerli.

ETİKETLER: APPLE MUSİC , YENİ SANATÇILAR TÜRKİYE