EN VOGUE
EN VOGUE

07 Ocak 2022

Adobe'un Amatörlere İlham Veren Yeni Hamlesi

YAZI: ILGAZ GÖKIRMAKLI

adobe

FOTOĞRAF: SEANA REDMOND

Akıllı telefonlar ve görselliğin ön planda olduğu sosyal medya uygulamaları sayesinde paylaşımlarımıza hiç olmadığı kadar dikkat ediyoruz. Bu durum şablonların sunulduğu ya da arayüzleri sayesinde tasarım yapmayı kolaylaştıran uygulamaları da popüler hale getirdi.

Neredeyse hepimizin telefonunda bu amaçla kullandığımız bir uygulama olduğunu söyleyebiliriz. Adobe da Photoshop, Illustrator ve Premiere Pro'nun temel işlevlerini içeren ücretsiz yeni uygulamasını duyurarak, telefonlarımızda kendine yer bulmayı hedefliyor. Ayrıca Adobe'un bu yeni hamlesiyle, bir diğer tasarım uygulaması Canva'ya rakip olduğunu da ekleyelim.

Amatör ve deneyimsiz kullanıcılara yönelik Creative Cloud Express adlı uygulama, basitleştirilmiş arayüzüyle görüntü ve video düzenleme araçlarının temel sürümlerini kullanıcılarına sunuyor. Adobe yaptığı basın açıklamasında uygulamanın her kullanıcıya uygun olduğuna vurgu yaparak, "Adobe bugün, sosyal medya gönderileri ve hikayelerinden davetiyelere, logolarda el ilanları ve afişler gibi pazarlama malzemelerine kadar zengin multimedya içeriği oluşturmayı ve paylaşmayı kolaylaştıran Creative Cloud Express’i piyasaya sürdü. Program, sürükle ve bırak tekniğiyle içerik oluşturmaya olanak tanıyacak. Böylece her kullanıcının yaratıcılığını yalnızca birkaç tıklamayla ifade etmesine olanak tanıyacak. Creative Cloud Express, Adobe’nin Photoshop, Premiere ve Acrobat gibi amiral gemisi uygulamalarının arkasındaki en son teknoloji olan Adobe Sensei’den yararlanıyor" dedi.

Creative Cloud Express binlerce şablon ve 1 milyon ücretsiz stok görseliyle, tasarım konusunda profesyonel olmayanlara hitap ederek kendi tasarımlarını yaratma imkanı vermeyi hedefliyor. Creative Cloud Express, Adobe’un web uygulamasının yanı sıra, Apple Store, Google Play Store ve Microsoft Store'da ücretsiz versiyonuyla erişilebilir bir durumda. 

 

 

ETİKETLER: ADOBE , CREATİVE CLOUD EXPRESS