30 Kasım 2020

#VOGUESosyalEtki: Sürdürülebilir ve Cinsiyetsiz Kişisel Bakım; Humanrace

YAZI: CAN REMZİ ERGEN

‘’Şu an dünyada çok fazla huzursuzluk var ve insanın kendine bakması bugün her zamankinden daha önemli. Sağlığınız bir öncelik ve başkalarına destek olabilmek için önce sizin iyi olmanız gerek’’ diyor Pharrell Williams Humanrace adını verdiği kişisel bakım ürünleri koleksiyonunu tanıtırken. Pharrell’in 20 yıllık yüz bakım rutininden doğan, üç üründen oluşan üç aşamalı yüz bakımı; temizleme, peeling ve nemlendirme süreçlerine odaklanıyor. Dermatolojist Dr. Elena Jones ise bu projenin başında Williams ile beraber duran isim. Amaç yüzü hazırlamak, onarmak ve korumak.

vogue

Vegan & Glutensiz Ürünler, Dönüştürülmüş Plastikten Paketleme ve Toksik Olmayan Boyalar

Humanrace ürünleri tamamen vegan ve gluten içermiyor. Bunun ötesinde ürünlerin içinde bulunduğu kutular geri dönüştürülmüş plastikten. Kutuların üzerindeki boya ise toksik madde içermeyen üretim süreçlerinin bir ürünü. Satın aldığınız ürün bittiğinde yeni bir kutu almadan kutunuzu yeniden doldurtabiliyorsunuz. Böylece geri dönüştürülmüş bile olsa plastik kullanımına katkıda bulunmamış oluyorsunuz.

vogue

Cinsiyetsiz Bakım

Dermatoloji uzmanları kadın ve erkek cildinin farkları üzerine çalışmalarına devam etse de Pharrell Williams konuya dair vizyonunu ortaya koyuyor: ‘Hepimiz aynı deride doğduk ve Humanrace bunu kutluyor’. Humanrace ürünlerinin herkes için olduğunu ve herkese iyi geldiğini söylüyor. ‘İnsanlar yüzüne konuşur, ifaden yüzündedir, yüzün enerjini anlatır’ şeklinde ekliyor. Özetle en çok özeni yüzüne göstermeni tavsiye ediyor.

vogueETİKETLER: #VOGUESOSYALETKİ , PHARRELL WİLLİAMS , HUMANRACE , ELENA JONES