04 Şubat 2015

Paris Sokaklarında 4 Palto 4 Yorum

YAZI: ZEYNEP SEREN İLKAN

Paris sokakları… Bir başka deyişle modanın ilham kaynağı. Geçtiğimiz hafta 2015 İlkbahar / Yaz Couture defilelerine ev sahipliği yapan Paris, gerçekleşen defileler kadar sokak stilleriyle de bu ünvanın hakkını sonuna kadar veriyor. Uzun paltoların 4 farklı trendle yorumlandığı Paris sokakları, sıradan bir kıyafetin minik dokunuşlarla ne kadar stil sahibi bir görünüme kavuşabileceğinin canlı kanıtı.
 
 
Fotoğraf: Getty Images Turkey
 
2014 yılının google'da en çok aratılan trendlerinden biri olan normcore, parizyen kadınların adeta stil koduydu. Uğraşılmamış, dışardan parçaların üste rastgele geçirildiği algısını yaratan bu stil, özünde rafine bir zevkin ürünü. Her zaman çok sıkıcı görünme riski de olan bu tarzın başarılı yorumuysa fark yaratacak bir adet anahtar parçadan geçiyor ve mevsimlerden kış olunca bu parça kaçınılmaz palto oluyor. Tıpkı Paris sokaklarında su yeşili paltosuyla radarımıza yakalanan bu kadın gibi siz de rahatlığınızdan ödün vermeden çabasız stilinizle fark yaratabilirsiniz.
 
Bu stilin tamamlayıcı parçalarıysa; sırt çantası ve sneaker.
 
Fotoğraf: Getty Images Turkey
 
Dikkat çekmekten korkmadan, özgürce giyinen Parizyen kadınlar rengi aksesuarlara saklamıyor, bileklere kadar uzanan paltolarında diledikleri kadar canlı renkleri tercih ederek tarzlarıyla kalabalıktan kolayca sıyrılmayı başarıyor. Siz de yeterince cesursanız uzun paltolarınızın gücünü canlı renklerle bir adım yukarıya taşıyabilirsiniz.
 
Bu stilin tamamlayıcı parçaları; püsküllü çantalar farklı ve cesur şapkalar.
 
 
Fotoğraf: Getty Images Turkey
 
Bu kış siyahını hakiyle değiştiren kadınların sayısı her geçen gün artıyor. Paris sokakları da çoktan hakinin hakimiyetinde. Siz de bu kış uzun paltolarınızda seçiminizi hakiden yana kullanarak gardolabınızı şaşırtın.
 
Bu stilin tamamlayıcı parçaları; denim ve atkı.
 
 
Fotoğraf: Getty Images Turkey
 
Büyük beden ceketler birkaç sezon öncesinin mirası. Ama bileklere ulaşan boyları yeni sezonun imzasını taşıyor. Paris'in trendleri anında günlük yaşamlarına adapte edebilen kadınları, bu stilin de en güzel örneklerini sergiliyor. Paris 2015 ilkbahar / Yaz Couture defileleri sırasında kadrajımıza takılan bu pudra pembesi palto, Chanel sneaker ve ponponlu şapka yorumuyla gerçek bir ilham kaynağı. Siz de bu görünümden ilham alarak herkesçe kabul gören bir tarza sahip olabilirsiniz.
 
Bu stilin tamamlayıcı parçaları; sneaker ve tüylü aksesuarlar.
 
 

ETİKETLER: PARİS , SOKAK STİLİ , 2015 İLKBAHARYAZ