04 Ağustos 2022

Beyaz Jean Giymenin 5 Yolu

YAZI: ILGAZ GÖKIRMAKLI

beyaz jean

Sandra Semburg

Jeanler her zaman konfor ve zahmetsiz şıklık dostu olarak bilinse de söz konusu beyaz jeanler olduğunda işler biraz değişiyor. Yaz aylarının da favorisi olan beyaz jeanleri stiline nasıl adapte edeceğini düşünenler için birkaç önerimiz var.

Görünümünüzü belirleyin

Söz konusu jeanler olduğunda kendimizi rahat ve özgüvenli hissettiğimiz bir gerçek. Tabii doğru beden ve kalıplarda seçilmiş, bedenimize oturan bir jean... Bu durum elbette beyaz jeanler için de geçerli. Son zamanlarda düşük bel kesimleri tercih edenler var mı (Julia Fox hariç) bilemiyoruz ancak yüksek belli beyaz jeanlere öncelik vermenizi önerebiliriz. Bedeni doğru seçilmiş bir jeani tüm yıl boyunca gömlek, blazer, tişört veya bikini üstü ile kombinleyebileceksiniz.

Zahmetsiz rahatlık

Jean giymenin en güzel yönlerinden biri rahatlık elbette. Saatlerce düşünmeniz, farklı kombinler denemeniz gerekmiyor. Güzel beyaz jeanleri, daimi favorimiz crop'larla birlikte kullanmak hem pratik hem de eğlenceli. Hatta bralet veya bikini üstüne giyeceğiniz renkli bir gömlekle şehre yaz getirmiş olacaksınız. Oyunu basit tutmaktan çekinmeyin!

beyaz jean

Dan Roberts

Tatildeyiz!

Tatil bavulunuzu hazırlarken bir adet beyaz jean şort eklediğinizi umuyoruz. Bu sezon yükselişe geçen yüksek belli ve geniş paça kesimli modellerin yanı sıra klasik beyaz jean şortlarla tatil kombinleriniz sandığınızdan daha çarpıcı olabilir.

O zaman renk

Bu sene neonların, pembenin ve yeşilin baş döndürücü enerjisine kapılarak geçti. Elbette söz konusu jeanler olduğunda da renkleri kucaklamaktan korkmayacağız. Renkler, farklı baskı ve şekiller beyaz jeanlerle bir araya gelmek için sadece biraz cesaret bekliyor.

Biraz "ciddiyet"

Tatilden döndükten sonra beyaz jeanlerinizi dolabınızın bir köşesine atmayı düşünmediniz değil mi? Çünkü ofis şıklığı için de onlara ihtiyacımız var. Beyaz jean pantolon ya da şortunuzu blazer ile kombinleyebilir, düz ayakkabılar veya açık topuklu sandaletlerle görünümünüzü tamamlayabilirsiniz.

ETİKETLER: JEAN PANTOLON , BEYAZ JEAN