METROPOL
METROPOL

08 Haziran 2021

Wes Anderson’ın Yeni Filmi The French Dispatch’in Vizyon Tarihi Belli Oldu

YAZI: ILGAZ GÖKIRMAKLI

wes anderson

Searchlight Pictures

“Rushmore”, “The Royal Tenenbaums”, “The Grand Budapest Hotel” gibi sevilen filmlerle hatırladığımız Wes Anderson, son filmi The French Dispatch ile bir kere daha sinemaseverlerle buluşacak.

Filmin kadrosu, Anderson'ın şimdiye kadar bir araya getirdiği en etkileyici oyuncu kadrosu olacak gibi görünüyor. Timothée Chalamet, Benicio Del Toro, Tilda Swinton, Bill Murray, Frances McDormand, Saoirse Ronan, Léa Seydoux, Adrien Brody, Owen Wilson gibi isimleri bir araya getiren kadrosuyla dikkat çeken film, 20. yüzyılda Fransa’nın hayali bir şehrinde yaşayan Amerikalı gazetecilere yazılmış bir aşk mektubu olarak tanımlanıyor.

Anderson’ın, Jason Schwartzman, Hugo Guinness ve Roman Coppola ile geliştirdiği bir hikayeden yola çıkan film, hayali bir 20. yüzyıl Fransız şehrinde bir Amerikan gazetesinin karakolunda geçiyor.

wes andersonSearchlight Pictures

Aslında “The French Dispatch”in dünya prömiyerinin, geçen sene Cannes Film Festivali'nde yapılması ve ardından 2020 yazında sinemalarda gösterime girmesi planlanıyordu. Ancak bu planlar pandemi nedeniyle rafa kaldırılmıştı.

Yapılan son duyurulara göre film dünya prömiyerini 2021 Cannes Film Festivali’nde yaptıktan sonra 24 Eylül - 10 Ekim tarihleri ​​arasında 59. New York Film Festivali'nde gösterilecek. 22 Ekim 2021’de ise vizyona girecek.

Wes Anderson denilince birçoğumuzun aklına gelen ilk filmi, The Grand Budapest Hotel (2014), dokuz Oscar adaylığı almış ve dört ödül kazanmıştı. The French Dispatch de şimdiden 2022 sezonunun öne çıkan filmleri arasında yer alıyor ve heyecanımızı artırıyor!

 

ETİKETLER: WES ANDERSON , TİMOTHÉE CHALAMET