METROPOL
METROPOL

11 Eylül 2021

Mothering Sunday Filminden Yeni Fragman

YAZI: ILGAZ GÖKIRMAKLI

mothering sunday

1924'te İngiltere'nin Beechwood kentine uzanan bir zaman yolculuğu kulağa oldukça iyi geliyor.

Üstelik Olivia Colman, Colin Firth, Josh O'Connor ve Odessa Young eşliğinde bir yolculuk.

Seyircisini zamanda yolculuğa çıkaracak Mothering Sunday filminden yeni bir fragman yayımlandı. 

Mothering Sunday sevdiğimiz oyuncuları bir araya getiren kadrosunun yanı sıra senaryosundaki isimle de dikkat çekiyor. Graham Swift’in aynı isimli çok satan romanından uyarlanan filmin senaryosunda, Normal People’ın senaristi Alice Birch’in imzasını görüyoruz. Filmin yönetmen koltuğunda ise Girls of the Sun ve Bang Gang – A Modern Love Story filmlerinde imzası bulunan Eva Husson oturuyor. Filmin başrollerinde ise Olivia Colman, Colin Firth, Josh O'Connor ve Odessa Young'ı izleyeceğiz.

Resmi açıklamalara göre filmin konusu şöyle:

Hizmetçi olarak hayatını sürdüren Jane Fairchild (Odessa Young) karakteri filmin odak noktasına yer alıyor. Anneler Günü’nde evlerinde çalıştığı Niven ailesi (Colin Firth ve Olivia Colman) dışarıda olunca kendisini yalnız bulan Jane, gününü aslında başka bir kadınla nişanlı olan, gizli aşkı Paul (Josh O’Connor) ile birlikte geçirmek için bir şans yakalıyor. Ancak ikisinin de önceden tahmin edemediği olaylar Jane’in hayatının gidişatını sonsuza dek değiştiriyor.

Dünya prömiyerini yaptığı Cannes’da beğeniyle karşılanan film, Toronto Film Festivali ile beraber 6-17 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek olan 65. BFI Londra Film Festivali kapsamında da gösterilecek.

Filmin, 19 Kasım’da Birleşik Krallık’ta vizyona girmesi bekleniyor. Türkiye için resmi bir vizyon tarihi henüz açıklanmadı.

 

 

ETİKETLER: OLİVİA COLMAN , COLİN FİRTH , MOTHERİNG SUNDAY