METROPOL
METROPOL

13 Mayıs 2021

Met Gala 2021 Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Her yıl mayıs ayının ilk pazartesi günü gerçekleşen Met Gala, yaklaşık bir buçuk yıllık aranın ardından 2021 sonbaharında geri dönüyor. 13 Eylül 2021'de Metropolitan Museum of Art'ta gerçekleşecek "modanın Oscar töreni"nin sergisiyse iki bölümden oluşuyor: Amerika'da: Bir Moda Sözlüğü anlamına gelen “In America: A Lexicon of Fashion” ve Amerika'da: Bir Moda Antolojisi anlamındaki “In America: An Anthology of Fashion.” Müze, sergilerin teması belirlenirken Amerikan modasının politik ve sosyal değişimlere hızlıca ayak uydurması ve problemlere her zaman tepki vermesinden ilham alındığı açıkladı.

Serginin ikinci bölümünün açılış partisi 2022'nin Mayıs ayında yapılarak Met Gala tarihini de normal düzene sokacak. Herkesin temaya ve verdiği hisse uygun olarak giyindiği galanın en ses getiren yanı elbette kırmızı halı görünümleri. 2021 Eylül ayında Met Gala geçmiştekilerden biraz daha kısıtlı katılımcıya sahip olacak; ancak kırmızı halıdan vazgeçmek gibi bir niyet yok.

met.galaFotoğraf: Getty Images

Serginin birinci kısmı In America: A Lexicon of Fashion 18 Eylül'de Met'teki Anna Wintour Costume Center'da açılacak. 5 Mayıs 2022'de açılacak serginin ikinci kısmı için Amerikalı yönetmenlerle çalışan müze küratörleri, Amerika moda tarihine atıfta bulunan sinematik sahneler oluşturmayı hedefliyor.

2021 Met Gala'da galanın düzenlenme sürecinde müze küratörlerine destek olacak eş başkanlar ise Timothée Chalamet, Billie Eilish, Amanda Gorman ve Naomi Osaka. Tom Ford, Instagram'dan Adam Mosseri ve Anna Wintour ise fahri başkanlar olarak gala sürecine destek olacaklar.

Bu defa daha kısıtlı bir katılımcı kitlesi olması beklense de kırmızı halının büyülü anlara sahne olacağı kesin. Kırmızı halıda kimlerin boy göstereceğini bilmemek ise her sene olduğu gibi heyecanı yükseltiyor!

ETİKETLER: MET GALA , MET GALA 2021 , MET GALA 2022