METROPOL
METROPOL

09 Temmuz 2021

Jane Birkin ve Charlotte Gainsbourg’dan Bir Anne Kız Hikayesi

YAZI: DENİZ MİRAY PETRİNİ

jane birkin, charlotte gainsbourg

Jane Birkin’i düşündüğünüz zaman büyük ihtimal aklınıza Serge Gainsbourg’da geliyordur. İkonik stilleri ve fırtınalı aşklarıyla her dönemin unutulmaz çiftleri arasında yer alan ikilinin kızları Charlotte Gainsbourg da ailesinden devraldığı popülariteyi başarıyla devam ettiriyor.

Birlikte aynı rotada ilerleyen Jane ve Charlotte, kariyerlerine yeni bir basamak daha ekleyerek oldukça özel bir belgesele imza attı. “Jane By Charlotte” adını taşıyan bu etkileyici yapım Charlotte’un annesiyle olan karmaşık ilişkisini konu alıyor. 2018 Tokyo konserinden sonra bir kamerayla üç yıl boyunca Birkin’i takip eden Gainsbourg, anne -kız arasındaki o özel bağı oldukça samimi bir şekilde aktarırken kimi zaman bir sinematografin yardımıyla kimi zaman da kendi ufak kamerasıyla Charlotte, annesiyle derin konuları konuşarak aralarındaki iletişimi farklı bir boyuta taşımaya çalışıyor.

Bu hafta 74. Cannes Film Festivali’nde gerçekleştirecekleri prömiyer öncesinde ise ikili açılış seremonisine katılarak birlikte poz verdi.

 

ETİKETLER: JANE BİRKİN , CHARLOTTE GAİNSBOURG , JANE BY CHARLOTTE , BELGESEL , 74. CANNES FİLM FESTİVALİ