25 Haziran 2021

TikTok’ta Ön Plana Çıkan 4 Saç Trendi

YAZI: DENİZ MİRAY PETRİNİ

dua lipa,tiktok,trend

@dualipa

TikTok hızlı bir şekilde yayılmaya devam ederken sadece moda değil güzellik dünyasına da ait pek çok yeni trend ve retro yaklaşımlar üretilen içeriklere ilham kaynağı olmaya devam ediyor. Lady Diana’nın saç kesiminden 70’lerin hareketli volümlerine kadar sayısız stilin denendiği uygulama hem geçmişin izlerini taşıyan modellerle hem de güncel akımlarla birlikte oldukça geniş bir kaynak oluşturuyor. Kullanılan ürünlerden, adım adım ilerleyen yöntemlere istediğiniz saçı nasıl elde edebileceğinizi anlatan içerikler, TikTok’u bir kez daha ön plana çıkartıyor. İçeriklerde en çok yer alan 4 saç trendi ise yeni fikirler için size ilham verebilir.

Saç Aksesuarları

Özellikle 2000'li yıllarda farklı renkler ve desenlerle saçların arasına yerleştirilen aksesuarlar, pek çok akımın geri dönüşüyle birlikte listeye dahil oldu. Genellikle uzun ve doğal saçlarda kullanılan aksesularlar yarattığı etnik görünümle birlikte pek çok stilin de gizli kahramanı oldu.

 

@addisonre

##ColorCustomizer

♬ Bust Your Knee Caps - amanda

Cruella'dan Sevgiler

Başrolünde Emma Stone'un yer aldığı yeni Cruella filmini merakla beklemeye devam ederken karakterin modayı ezber bozan bir şekilde ele alışı ve çift renkli saçları çoktan klasik görünümler arasındaki yerini almıştı. Ancak yeni çekilen versiyonuyla bir kez daha gündeme gelen çift renkli saçlar sadece siyah-beyaz kullanımın ötesinde pek çok canlı renkle yeniden yorumlanıyor.

 

@tattooedcruella216

Hair time. Get ready with me ##beauty ##Hairtime ##waves ##selfcare ##fyp #

♬ WAP x Anaconda x Like A G6 - Adam Wright

Balon Örgüler

Gigi Hadid'in yeniden radarımıza dahil ettiği balon örgüler eğlenceli tavrı ve pratik uygulanışıyla sezonun yeni cool ataklarından biri. Özellikle uzun saçlar için denenebilecek sıra dışı alternatiflerden biri olan balon örgüler klasik stilden sıkılanlar için keyifli bir çözüm sunuyor.

 

@kaliuchis

 

♬ original sound - Variations Everything

 

ZigZag Ayrımı

2000'lerin bir başka geri dönüş yapan modeli ise ufak bir tarak hamlesiyle zigzag şeklinde ayrılan saçlar oldu. Özellikle balerin veya dağınık topuzlarda birlikte kullanılan zigzag'ın en iyi örneklerinden birini Bella Hadid'de görmüştük. Eğer saçlarınızı klasik bir şekilde toplamaktan sıkıldıysanız biraz hareketle bu retro görünümü deneyebilirsiniz.

 

 

@lulbabby.e8

Zigzag part with two braids ❤️❤️?##foryoupage ##viralvideo ##zxycba ##fyp ##hairstyle ##foyoupage

♬ Ayy Ladies - Travis Porter

ETİKETLER: SAÇ , TREND , GÜZELLİK , TİKTOK