12 Mayıs 2022

Saçların Kraliçesi Jennifer Aniston Sırlarını Paylaşıyor

YAZI: TİSH WEİNSTOCK

DERLEYEN: DİLRUBA KARAKÖSE

22-05/09/screenshot-mediavoguecouk-20220509-10_33_33.png

Fotoğraf: Sean Gallup

Jennifer Aniston'ın harika saçlara sahip olduğu evrensel olarak kabul edilen bir gerçek. Ne de olsa Rachel karakterini canlandıran kadın o. Bu nedenle Aniston'ın kendi saç bakım markasını piyasaya sürdüğü haberi, geçen yıl büyük bir sevinçle karşılandı. Bu haberi kutlamak için Aniston’ın güzel saç günlerini, en iyi ipuçlarını ve saç ikonlarını konuşmak için yıldızla bir araya geldik.

LolaVie'yi yaratmanız için size ne ilham verdi?

LolaVie veya en azından bir saç bakım markası konsepti, neredeyse beş yıldır geliştiriliyordu. Sağlıklı saçları teşvik eden ve çok işlevli ürünler yaratmak için ilham aldım. Yıllar önce başka bir markayla çalışırken, sahne arkasına geçme ve içerik seçme, formüller oluşturma ve bununla birlikte gelen pazarlama dahil ürün geliştirme süreciyle karşılaştım. Sadece bu süreci sevdim ve bir marka kurucusu olarak çok daha anlamlı bir şekilde yapmak istedim.

Bize biraz marka anlayışından bahseder misiniz?

LolaVie'de gerçek saç problemlerini çözen ürünler yaratma görevindeyiz. Ürünlerimiz hiçbir kötü madde içermiyor; bunun yerine doğal olarak elde edilen, bitki bazlı, yüksek performanslı bileşenler kullanılıyor. Bunu bilim ve doğanın kesişimi olarak düşünmeyi seviyorum. Ek olarak, ürünlerimizin tümü çok işlevli olacak şekilde tasarlanmış durumda. Vegan, hayvanlar üzerinde test edilmeyen ve daha sürdürülebilir temiz formüllere inanıyoruz. Ürünlerimiz, dünyadaki en değerli kaynağımızı korumak için su yerine bambu özü ile formüle ediliyor.

Kimler için uygun?

LolaVie aslında herkes için! Tüm saç tiplerinde işe yarıyor. Ürün geliştirme sırasındaki en zor kısım, herkes için çalışmasını sağlamaktı çünkü herkes farklıdır ve farklı bir saç bakım rutini vardır.

Güzel bir saç günü sizin için ne ifade ediyor?

Güzel bir saç gününde kendinizi inanılmaz hissedersiniz, bu nedenle saçlarımızı yeniden besleyen ve hasara karşı koruyan ürünler bulmak önemli.

Bize biraz kişisel saç rutininizden bahseder misiniz?

Bu gerçekten programıma ve çekim yapıp yapmadığıma bağlı ama saç rutinim aslında oldukça basit. Yıkayıp nemlendiriyorum, Glossing Detangler ürününü uygulayıp tarıyorum, saçlarımı 10 dakika havlunun içinde tutuyorum, birkaç pompa Perfecting Leave-In uyguluyorum ve sonra ya kurutuyorum ya da doğal olarak kurumaya bırakıyorum.

22-05/09/screenshot-mediavoguecouk-20220509-10_33_21.png

LolaVie'nin kurucusu, dünyaya 90'ların en büyük saç trendlerinden birini hediye eden kadınla aynı kadın: Rachel. Fotoğraf: Getty Images

Glossing Detangler'a ne ilham verdi?

Glossing Detangler, ürün geliştirme sırasında gerçekten bizim ilk ortaya çıkan ürünümüzdü, çünkü yıllar boyunca saçlarımda aşınma ve yıpranma nedeniyle hep bu tarz saç açıcı ürünler kullandım. Duştan çıktığınızda da uyguladığınız ilk adım ve böylece saçınızı zarar vermeden tarayabiliyorsunuz. Ama Glossing Detangler aslında bundan çok daha fazlası! Isı koruyucu ve parlaklık artırıcı etkisi de bulunuyor. Ayrıca saçınızın yönetilebilirliğini artırıyor ve hasara karşı koruyor.

Peki ya Perfecting Leave-In?

Ben çok amaçlı ürünlerin hayranıyım. Kullandığım diğer durulanmayan ürünlerle saçlarımın daha kabarık ve kuru olduğunu fark ettim. Perfecting Leave-In gerçekten her şeyi yapma gücüne sahip; nemlendirir, elektriklenmeyle savaşır, hasara karşı korur ve saçınızı şekillendirirken ihtiyacınız olan tutuşu sağlar.

Saç ikonlarınız kimler ve neden?

Brigitte Bardot aklıma gelen ilk isim. Çünkü kendisi muhteşem.

Size miras kalan veya bir profesyonelden öğrendiğiniz en iyi saç şekillendirme ve bakım ipuçları neler?

Yıllar boyunca stilistlerimden öğrendiğim en büyük şey saçları korumak gerektiği. Saçlarımızı o kadar çok yıpratıyoruz ki… Bunun üzerinde saçınızı boyamak, düzleştiriciler, maşalar gibi pek çok şeyin etkisi var. Bu yüzden her adımda saçı koruyan ürünler kullanmak çok önemli.

ETİKETLER: JENNİFER ANİSTON , GÜZELLİK , SAÇ