21 Nisan 2016

Kuru Şampuan Kullanım Kılavuzu

YAZI: E. ŞEVVAL YÜRÜTEN

Emily DiDonato, Vogue Türkiye Ocak 2014 Fotoğraf: Terry Tsiolis, Moda Editörü: Karen Langley

Emily DiDonato, Vogue Türkiye Ocak 2014

Fotoğraf: Terry Tsiolis, Moda Editörü: Karen Langley

Saç bakım ürünleri arasında hala yeniliğini koruduğu için yabancı kaldığınız kuru şampuana bu yaz şans verin! Yazın çabuk yağlanan saçlarla onları yıpratmadan mücadele etmenin en kolay yolu kuru şampuan. Göz korkutucu olsa da ve hatta başarısız olacağını düşündüğünüz için kullanmaya çekindiğiniz kuru şampuanlarla sizi yeniden tanıştırıyoruz.

Kuru şampuan nasıl kullanılır? 

Öncelikle saçınızın tipine göre en doğru kuru şampuanı seçtiğinize emin olun. Saçınızı ayırarak, kuru şampuanı ayırdığınız parçaların köklerine yaklaşık 10-15 cm uzaklıktan uygulayın! Saçlarınızı karıştırmadan her parça için tam 2 dakika bekleyin. Saç diplerinize kuru şampuanı uyguladıktan, kafanızı sallayın, saçlarınızı karıştırın ve dağıtın. Son olarak saçlarınızı nazikçe tarayın ve istediğiniz gibi şekillendirin.

Şimdi sırada işin sırlarını, püf noktalarını ve asla yapılmaması gereken şeyleri öğrenmekte. Mesafeyi koruyun, kuru şampuanı uygularken belirtilen 10-15 cm gerçekten iyi bir sonuç elde etmek için çok önemli olduğunu unutmayın. Fazla kuru şampuan kullanmaktan,spreylemekten kaçının! Bir başka husus ise saçınızı rahat bırakın ve kuru şampuanı kullandıktan sonra saçınızı ellemeyin. Eğer sabah yağlı saçlarla uyanıyorsanız, kuru şampuanı gece yatmadan kullanın. Gece yatmadan kullanırsanız sabah uyandığınızda şampuanı emen saçlarınızla güne taze bir başlangıç yapabilirsiniz. Ve son olarak kuru şampuanı sadece kuru saçlarınıza uygulayın.

ETİKETLER: KURU ŞAMPUAN , SAÇ , GÜZELLİK