06 Kasım 2020

Güzellik İlhamınız Jennifer Lopez'den

YAZI: EKİN KURBETÇİ

jennifer-lopez-hair-beauty-style-curly

Fotoğraf: @chrisappleton1

Bu hafta sonu için özel bir planınız varsa güzellik ilhamınız Jennifer Lopez'den geliyor. Birbirinden farklı saç ve makyaj hamleleriyle kült güzellik ikonları arasında yer alan başarılı yıldız, vahşi, dikkat çekici ve iddialı yeni saç stiliyle radarımıza yakalandı.

Bronz cildi, dumanlı bakışları ve nude ama ışıltılı dudaklarıyla klasik 'JLo Glam'ini sergileyen şarkıcı, hacimde sınır tanımayan saçlarıyla görünümünü tamamlamış. Jennifer, katlı ve çok renkli saç stilini dağınık ve dokulu dalgalarla hareketlendirmiş. Her ne kadar meşakkatli gibi dursa da bu saç modeline bazı kilit ipuçlarını uygulayarak erişebilirsiniz.

1- Doğru Saç Maşası

Doğru saç maşası hem dalgaların daha dayanıklı olmasını sağlar hem de daha hızlı ve pratik yoldan şekil vermek için gereklidir. Saç telinize ve istediğiniz bukle formuna göre bir tasarım seçerek işe başlayın.

2- Geniş Uçlu Tarak

Bukleleri yaptıktan sonra soğumalarını ve sabitlenmelerini bekleyin. Ardından eforsuz ve dağınık görünüme ulaşmak için geniş uçlu bir tarakla saçlarınızı tarayın.

3- Doku Verici Sprey

Jennifer Lopez'in buklelerindeki doku, bu saç stiline daha günlük ve spor bir yorum katıyor.  Siz de bu havayı elde etmek için doku verici saç spreylerinden veya deniz tuzu spreylerinden faydalanabilirsiniz.

4- Mikro Hacim

Saç telleriniz çok inceyse, azsa ya da istediğiniz maksimum hacme ulaşamadıysanız krepe tarağıyla altta kalan saç tutamlarının dibine uygulama yapabilirsiniz. Böylece yoğun bir görünüm elde edebilirsiniz.

Dalgalı Saç 101: Size En Uygun Saç Maşasını Bulun

ETİKETLER: JENNİFER LOPEZ , GÜZELLİK , ÜNLÜ SAÇI , DALGALI SAÇ