17 Haziran 2021

Geçmişten Bugüne Kızıl Saçı En İyi Taşıyan 17 İsim

YAZI: DENİZ MİRAY PETRİNİ

rita hayworth

Konu kızıl saçlar olduğu zaman Rita Hayworth hiç şüphesiz aklımızda beliren ilk isim oluyor. Feminen silüeti ve zarif stilini ateş kızılı saçlarıyla hareketlendiren Hayworth, pek çok kadının da ilham kaynağı olmayı başarmıştı. Hollywood dünyasının kızıl saç geçmişi ise Bette Davis, Raquel WelchLucille Ball ve Anna Margret gibi isimleri kapsayan geniş bir listeye sahip.

Yavaş yavaş günümüze yaklaşırken Pretty Woman filminde koyu kızıl saçlarıyla karşımıza çıkan Julia Roberts 90’lar döneminin saç rengini belirleyen isimlerden biri olmuştu. Yine aynı şekilde 2006 yapımı Devil’s Wear Prada filminde Anne Hathaway’ın başrolünü canlandırdığı Andrea karakterinin cool rakibi olan Emily rolünde izlediğimiz Emily Blunt kızıl saçın Vogue stilini en iyi yansıtan isimlerden biriydi.

Moda dünyasına rotamızı çevirdiğimiz zaman ise göz alıcı koleksiyonların zamansız ismi Sonia Rykiel ve punk kültürünün kraliçesi Vivienne Westwood’la buluşuyoruz. Küllerinden yeniden doğan kızıl saçlar Rihanna ve Lana Del Rey gibi isimlerin de güzellik yolculuğuna dahil olurken daha çok kış aylarında tercih ettiğimiz sıcak kızıllar yaz mevsimini de şimdiden etkisi altına aldı. Eğer bu aralar saç renginizde değişiklik yapmayı düşünüyorsanız geçmişten bugüne kızıl saçı en iyi şekilde taşıyan isimlerden ilham alabilirsiniz.

ETİKETLER: KIZIL SAÇ , GÜZELLİK , TREND