METROPOL
METROPOL

08 Ağustos 2021

Milyarderler Listesinin En Yeni Üyesi: Rihanna

YAZI: DENİZ MİRAY PETRİNİ

rihanna,milyarder,forbes

Fotoğraf: Mert Alas & Marcus Piggott, Vogue USA, 2018 Haziran

2005 yılında müzik sektörüne giriş yapan Rihanna daha o günden müzik dünyasında kalıcı olacağının sinyallerini vermişti. Kariyeri süresince hem müzikal hem de görsel anlamda yenilikten asla kaçınmayan tavrıyla daima gündemde kalmayı başaran şarkıcı sadece sanat dünyasındaki başarısıyla yetinmeyerek rotasını güzellik ve moda dünyasına da çevirerek başarısına başarı katarak bugünlere geldi. Elbette çoğu girişim hikayesinin bir parçası olan inişli çıkışlı dönemler Rihanna’nın yolculuğunda da kendini gösterdi.

Fenty Beauty ve Fenty Skin markalarının ardından Fenty Hair ile bir üçleme yaratan Rihanna’nın güzellik sektöründeki adımları başarıyla devam ederken moda dünyasındaki çalkantılı serüveni, Savage x Fenty markasıyla yüksek bir başarı grafiği yakaladı.

Yüzde 150 büyüme oranıyla değeri 1 milyar dolara ulaşan markayla birlikte, ünlü şarkıcı, bu yoğun temponun karşılığını 1.7 Milyar dolar olduğu açıklanan servetiyle aldı. Ünlü televizyon sunucusu Oprah Winfrey’den sonra ışıltılı dünyanın en zengin kadınları arasına adını yazdıran Rihanna, resmi olarak milyarderler kulübüne dahil oldu.

ETİKETLER: RİHANNA , FENTY BEAUTY , SAVAGE X FENTY