METROPOL
METROPOL

11 Ocak 2022

Grammy 2022'ye Süresiz Erteleme

YAZI: VOGUE TÜRKİYE

grammy 2022

2022’nin ilk günlerindeyiz ancak “bir an önce geçsin” dediğimiz 2021’in ilk günlerine benzer haberler almaya devam ediyoruz. Omicron varyantının hızla yayılması nedeniyle ödül törenleri, festivaller ve kırmızı halı seremonileri iptal olabilir. İlk haber Grammy Ödülleri’nden geldi. Grammy Ödülleri 2022, Omicron nedeniyle süresiz olarak ertelendi.

Covid vakalarında son zamanlarda yaşanan artış, bu ay gerçekleşmesi planlanan yıllık ödül töreninin ertelenmesine neden oldu. Yapılan resmi açıklamada 31 Ocak'ta Los Angeles'ta yapılması planlanan törenin, seyircileri ve çalışanları riske atmamak adına ertelendiği belirtildi. Törenin ne zaman yapılacağı ise belirsizliğini koruyor. Grammy Ödülleri geçen yıl da salgın nedeniyle ertelenmiş, 14 Mart 2021'de düzenlenmişti. 

Vakalarda son zamanlarda yaşanan artış, gerçekleşmesi planlanan ödül törenlerini nasıl etkileyecek merak ediyoruz. Grammy’nin yanı sıra farklı organizasyonlardan da erteleme ya da değişikliğe gitme haberleri alıyoruz. Yüz yüze yapılması planlanan Sundace Film Festivali online olarak düzenleneceğini duyurdu.

İçimizde eski kırmızı halı ve ödül törenlerinin özlemiyle gelişmeleri takip etmeye devam edeceğiz.

ETİKETLER: GRAMMY 2022