METROPOL
METROPOL

28 Ocak 2021

'Framing Britney Spears': Bilinmeyenler ve Daha Fazlası

YAZI: ILGAZ GÖKIRMAKLI

Popüler kültür ikonu Britney Spears hakkında bilinmeyenleri ve Free Britney kampanyası hakkında ayrıntıları ortaya çıkaracak yeni bir belgesel yolda.

Britney Spears
Fotoğraf: Getty Images

Dünya genelinde 100 milyondan fazla kayıt satarak müzik endüstrisinin en başarılı kayıt sanatçılarından biri Britney Spears. Tüm dünyanın gözü üzerindeydi. Şarkıları dinleniyor, gece geç saatlerde yapılan talk-showları, sansasyonel röportajlarıyla kitleleri peşinden sürüklüyordu.

“Baby One More Time" lansmanından bu yana istikrarlı bir popüler kültür ikonu olsa da müziğin en büyük süper starlarından biri için o günler çok uzakta. Hepimizin bildiği üzere 2007 ve sonrası Spears için zor günleri de beraberinde getirdi.

Spears’ın kariyeri - ve bazı açılardan hayatı - durmuş durumda.

Bu denli bir şöhrete kavuşan Spears kişisel hayatında neler yaşadı? Belki klişe bir söz olacak ama şöhretin bedelini nasıl ödedi? Bu merak uyandıran sorular Framing Britney Spears adlı yeni bir belgeselde mercek altına alıyor.

On yıldan fazla süredir şarkıcının tüm yasal hakları babası James Spears ve avukatlar tarafından yönetiliyor, akıl sağlığının yerinde olmadığı gerekçisiyle kazandığı serveti kendi kontrol edemiyor. Belgesel 2008’den bu yana devam eden sürecin detaylarının peşine düşüyor. Kariyeri boyunca yanında olan bir arkadaşı, Spears’ın imaj danışmanı ve avukat görüşlerinin de yer aldığı belgesel The New York Times Presents imzasıyla ekranlara gelecek.

Framing Britney Spears, Britney Spears’ın kısıtlanan hayatı ve medyanın tüm zamanların en büyük pop yıldızlarından birini ele alışını yeniden gündeme getirecek olması nedeniyle heyecanla bekleniyor.

Film, 5 Şubat'ta FX Networsk ve Hulu'da prömiyer yapacak. 

ETİKETLER: BRİTNEY SPEARS , HULU