METROPOL
METROPOL

24 Ağustos 2021

Animasyon ve Müzik Ortaklığı: Seda Erciyes'in Yeni Teklisi

seda erciyes

Seda Erciyes’in yeni teklisi Uçak, PlayStation 2 nostaljisiyle yaratılan afterwork imzalı klibiyle 20 Ağustos’ta yayınlandı.

Sosyal medyadan paylaştığı kısa besteleriyle keşfedilen Erciyes, 10:50 ve Başa Sarıp Dur gibi sevilen şarkılarını Epic İstanbul etiketiyle yayınladı. Şu an bağımsız müzik kariyerine devam etmekte olan şarkıcı, son teklisi Uçak ile bir hayalini gerçekleştirip müzik ve mühendislik yönlerini birleştiriyor.

Kliple 2000’lerin video oyunlarını anımsatan bir atmosferde, birinci şahıs bakış açısıyla uçaktan atlayıp sürreal bir 3D dünya deneyimi yaşamak da mümkün olacak. Klibin yanı sıra aynı evrende geçen, zamanla yarışılan ve web üzerinden oynanan bir oyun da mevcut. Oyundaki gizli ögeleri bulabilen izleyiciler yaratılan evrene dair başka boyutlara da erişebiliyor. 

Klibin yaratıcısı Afterwork ekibi yaklaşık 2 yıldır sanat ve tasarım alanında projeler üretiyor. Online ve offline yaptıkları alternatif sergiler, video klipler ve yaratıcı projeler ile 2019 senesinden beri adını duyuran Afterwork’ün, Uçak klibinde yer alan ekipte ise yönetmen ve 3d sanatçısı olarak Yasin Arıbuğa'yı, 3d karakter sanatçısı olarak Yağmur Güçlü, proje yöneticisi olarak Sude Belkıs ve oyun geliştirici olarak Toprak Fırat'ı görüyoruz. 

 

ETİKETLER: SEDA ERCİYES