METROPOL
METROPOL

02 Nisan 2021

Amy Winehouse’un Annesi Kızı İçin Bir Belgesel Hazırlıyor

YAZI: DENİZ MİRAY PETRİNİ

Amy Winehouse

Fotoğraf: Getty Images

 

2003 yılında çıkarttığı Frank albümünde bulunan “Stronger Than Me” parçasıyla Amy Winehouse ilk çıkışını yakalamıştı ancak kalbimizi tam olarak 2006 yılında çıkan ikinci albümü Back to Black’te yer alan Rehab, You Know I’m No Good ve albümle aynı adı taşıyan Back to Black üçlüsüyle çalmıştı.

Farklı bir zaman dilimine ait stili, herkesten ayırt edebileceğiniz eşsiz ses tonu ve ona bu şarkıları yazdıran inişi çıkışlı hayatıyla Amy Winehouse müzik dünyasının en erken kaybettiği özel yeteneklerden biriydi.

2011 yılında hayata veda ettiğini öğrendiğimiz günden itibaren 10 yıl geçti ve şimdi annesi Janis Winehouse, hem kızına bir övgü niteliğinde hem de onun deyimiyle bizi gerçek Amy’le tanıştırmak adına bir belgesel çekiyor.

 

Amy Winehouse

Fotoğraf: Getty Images

Amy Winehouse: 10 Years On adını taşıyan yapım şarkıcının hayatını ve kariyerini annesinin gözünden ekranlara yansıtmaya hazırlanıyor. Marina Parker’ın yöneteceği filme ailesi ve arkadaşlarıyla da dahil olacak olan Janis, Amy’nin yolculuğunu “kadın bakış açısıyla” aktarmayı planlıyor.

Genç yaşına altı Grammy ödülünü sığdırmayı başaran şarkıcının hayatına dair aslında pek çok film çekilmişti. Hatta 2015 yılında çekilen AMY belgeseli Oscar ödülüne bile layık görülmüştü. Ancak yine de yapılan hiçbir belgesel şüphesiz bir annenin dokunuşu kadar gerçekçi olmayacaktır. Henüz bu konu hakkında çok fazla bilgi paylaşılmamasına rağmen yakın zamanda daha fazla detayın gün yüzüne çıkacağına eminiz.

ETİKETLER: AMY WİNEHOUSE , BELGESEL