MODA
MODA

18 Ocak 2021

Fillerden Gelen Güç

RÖPORTAJ: BAHAR ERGEL

Yeni yıla iyi niyetlerle girdik ve umuyoruz ki hayatımıza güzellikleri getirecek. Şu an sergisi devam eden 21 Fil de bu anlayışla hayat buldu. Tasarımların hikayesini sizden dinleyelim. 

Bu yıl sonu filleri işlemek içimden geldi. Her zaman fillerin enerjilerini sevmişimdir. Onlara baktıkça gülümsemek gelir içimden. Çocuksu ve oturaklı enerjilerinin tezat oluşturması beni ayrıca eğlendirir. 21 sayısı her zaman yeni başlangıçları temsil eder, 2021’in değişikliğinin gücünü hissedeceğimiz bir yıl olmasını çok arzuluyorum. Fillerin gücü ile 21 sayısını harmanlamak istedim.

21 Fil koleksiyonu abanoz ağacı, sedef, kristal quartz, jade gibi farklı doğal taşlar içeriyor. Bu taşların enerji alanları neler, bizimle paylaşabilir misiniz? 

Fillerin malzemeleri uzak doğudan kaynaklanıyor. Fil sembolü Hindistan, Tayland, Myanmar, Nepal, Sri Lanka gibi ülkelerde sık kullanılıyor. Filler orada yaşamın bir parçası. Bu nedenle bu bölgelerde var olan taşları kullanmayı tercih ediyorum. Her taşın enerjisi kendine hastır. Özellikle kristal quartz çok kuvvetli pozitif bir korunma sağlıyor. 

Sizin dünya için içinizden geçen niyet nedir? 2021 sizce insanlığa neleri öğretmeli? 

2021’in öğretileri saymakla bitmez, iddialı konuşmayı da çok sevmem.  Öğrenmenin her birey için farklı olduğunu düşünüyorum. 2020 bir yaşam deneyimi idi. Hepimizin kendi tekamülüne hizmet ettiği kesin. Bence herkes kendi içine bakarak şahsı adına bu soruyu cevaplandırabilir.

Bazı takıları üzerimde taşırken yaydıkları enerjiye inanıyorum, yıl boyu kullanmaktan vazgeçmediğim parçalar var. Sizin de sürekli üzerinizde taşıyıp enerjisine inandığınız aksesuarlar var mı? 

Kendi boynumdan hiç çıkartmadığım totem kolyem var. Totemlerden biri de fil.

21 Fil'den hangisi dünyaca ihtiyacımız olan sevgiyi temsil ediyor, nedir özellikleri? 

Aslında hepsi tüm filler, size en yakın hissettiğiniz fil size en iyi gelendir. Enerji zaten kendiliğinden doğru olana çekilir.

Doğal taşlarla mücevher ustalığının birleştiği serginiz Ocak ayı boyunca Zeynep Erol Takı Tasarım Galerisi'nde satışta. Sonrasında bu koleksiyona ait tasarımlarınıza nasıl ulaşabiliriz? 

Uğurlu Fil koleksiyonumun devamı Nişantaşı’ndaki atölyemin yanı sıra web sitemde olacak. Her koleksiyon süreç içinde benim için devam ediyor. Bu koleksiyonda da aynısı olacak sanıyorum. Benim için bitmediğinden özel ve tek olan bazı filleri işlemeye devam ediyorum onları da galerimde satışa sunuyorum.

zeynep erol

ETİKETLER: TAKI , HEDİYE