MODA
MODA

09 Mart 2022

Barbara Palvin: Yeni Başlangıçlar

YAZI: ILGAZ GÖKIRMAKLI

barbara palvin

Yılan-insan arası türler meydana getirmek için genetik kodlarla oynayan gizli bir yılan tarikatını merkeze alan Serpentine, Çek yönetmen Eva Doležalová imzalı bir kısa film. Başroldeki yılan-insan melezi Eve karakteri ise çok tanıdık bir yüz: Barbara Palvin… Palvin, kısa film projesini ve ilk başrol deneyimini anlatıyor. 

Barbara Palvin’i tüm dünyanın takip ettiği bir model olarak tanıyoruz ancak o, oyunculuk kariyerinde de heyecan verici adımlar atmaya devam ediyor. İlk olarak 2014 yapımı Herkül: Özgürlük Savaşçısı filmiyle oyunculuğa adım atan ünlü model, 2021’de ise Tyger Tyger adlı filmde rol almıştı. Palvin daha önce oyunculuk serüvenine başlamış olsa da şu sıralar daha farklı bir heyecan içinde: Çek yönetmen Eva Doležalová’nın Serpentine adlı kısa filmiyle, kariyerinin ilk başrol deneyimini yaşıyor.

Yılan-insan arası türler meydana getirmek için genetik kodlarla oynayan gizli bir yılan tarikatını merkeze alan filmde Palvin, yılan-insan melezi Eve karakteri olarak karşımızda. Yönetmenin doğrudan kendisine ulaştığını ve projeyi anlattığını söylüyor Palvin. “Her zaman fotoğrafçıların, söz konusu filmler olduğunda da yönetmenlerin vizyonlarını yerine getirdiğimden emin olmak isterim” diyen Palvin, bunu Doležalová’ya da iletmiş. Proje önüne geldiğinde ilk olarak çok şaşırdığını, biraz korktuğunu ve elbette onur duyduğunu da ekliyor: “Eva en başından beri bana inandı ve hep destek oldu. Birlikte harika bir şey yarattık diyebilirim.” Palvin, ödüllü bir yönetmen olmanın yanı sıra ayrıca pek çok filmin senaristliğini ve yapımcılığını da üstlenen Eva Doležalová ile çalışma şansı bulduğu için çok mutlu olduğunu, “Eva kesinlikle en iyisi! En başından beri çok destekleyiciydi ve hayranlık uyandıran bir coşkusu vardı. İnanılmaz yetenekli bir yönetmen, ilk filmimi onunla çektiğim için çok mutluyum” diyerek anlatıyor.

Bu 12 dakikalık kısa filmde Palvin’e, Luke Brandon Field ve Soo Joo Park da eşlik ediyor. Palvin, filmde Saite isimli karakteri canlandıran Soo Joo Park ile neredeyse on yıldır arkadaş olduğunu belirterek onunla çalışmanın bu deneyimi daha da kolaylaştırdığını ve elbette eğlenceli hâle getirdiğini söylüyor. Severus karakterine hayat veren Luke Brandon Field’ın ise çok profesyonel ve eğlenceli bir çalışma arkadaşı olduğunu anlatıyor. Field’ın ayrıca “anda kalma” konusunda da kendisine yardımcı olduğunu ekliyor.

Filme ve Eve’e dönecek olursak… Palvin, yarı insan yarı yılan Eve’i şöyle anlatıyor: “Eve yalnız, kırılmış ve nereye ait olduğunu bulmaya çalışan biri. Bir yanıyla hayattan vazgeçmiş ama yine de harika bir şey başarabileceğini umuyor. Geçmişte birçok kez başarısız olmuş ama yine de denemekten vazgeçmiyor. Bence gerçekten kendini kanıtlamayı çok istiyor.” Bu yalnız, kırılmış ve geçmişte birçok kez başarısızlıkla sınanmış karakteri anlamak için nasıl çalıştığını, role nasıl hazırlandığını merak ediyoruz. Öncelikle Doležalová’nın önerdiği filmleri izleyerek hazırlandığını söyleyen Palvin, role girme konusunda sette makyajı ve saçı yapılırken geçen hazırlanma sürecinin kendisine çok yardımcı olduğunu da ekliyor: “Saç, makyaj ve kostümle sete girdiğimde, gerçekten karakter olabildim. Karakterimi daha yıpranmış ve bitkin hâle getirmek için özel efektli makyaj ve protezler uyguladık. Bunlar karaktere girmem konusunda çok yardımcı oldu.”

Sohbeti bitirirken Palvin’e ilk başrol deneyimini yaşadığı, kendisi için de özel olduğuna inandığımız bu filmden unutamadığı bir set anısı var mı diye soruyoruz.

Yanıtın sizi de şaşırtacağına eminiz: “Eğer bilmiyorsanız, filmdeki yılan gerçekti! Bu hem ürkütücü ama bir yandan da heyecan vericiydi. Özellikle yerde sürüklenen yılanın gittikçe bana yaklaştığı sahne!”

 

 

 

Aktris:Barbara Palvin
Aktör: Luke Brandon Field
Fotoğraf: Eva Doležalová 
Video: Digital creator @Kormi_Lamar, @arnavkasbekar, @atmosphre.co
Moda Editörü: Nilüfer Satorius 
Styling: Torius Agency
Prodüksiyon: Evasion Pictures
Prodüktör: Marina Masowietsky

Mücevherler: Bulgari 
Barbara Palvin elbise: LA BESO Couture
Barbara Palvin takım: Giorgio Armani
Luke Brandon takım: Mauricio Placeres

Makyaj: Charlotte Prevel, Armani Beauty ürünleriyle
Saç: Virginie Pineda, The Visionaires Agency 

Mekan: Goldstein Residence Beverly Hills
James Goldstein'a katkılarından dolayı teşekkür ederiz.

ETİKETLER: BARBARA PALVİN , BVLGARI