20 Kasım 2020

Yeni Nesil Sanat

20-11/20/base2020-gorsel-2-1605905705.JPG

Uzak Yakın temasıyla sanatseverlerle buluşacak olan BASE’in bu yıl dördüncüsü gerçekleşiyor. Yeni mezun sanatçı adaylarının profesyonel hayata geçişinde önemli rol oynayan sergi 20-25 Kasım 2020 tarihlerinde Tophane-i Amire’de kapılarını açacak olan sergi, bu yıl 22 şehir, 32 üniversiteden 102 sanatçının katılımıyla gerçekleşiyor.

Türkiye’nin yeni nesil sanat dünyasına ışık tutarken, mezuniyetten profesyonelliğe geçiş yapan genç sanatçılara destek olmayı amaçlayan BASE 2020’nin seçici kurulunda, Ayşe Erkmen, Ayşe Umur, Azade Köker, Derya Yücel, Eda Berkmen, Gökşen Buğra, Lalin, Akalan, Leyla Gediz, Meriç Hızal, Moiz Zilberman, Nancy Ataken, Onur Gökalp, Öner Kocabeyoğlu, Osman Erden, Saruhan Doğan, Vahap Avşar, Yusuf Sevinçli gibi Türkiye sanatına yön veren alanında uzman isimler bulunuyor.

BASE 2020 Online Platformda

Bu yılki sergiyi dijital ortam da ziyaret etmek isteyenler için ‘www.base.ist’ adresinden de gezebilme imkanı sunuyor. Güzel Sanatlar Fakülteleri’nden yeni mezun genç sanatçı adaylarının farklı bakış açılarıyla ürettiği eserleri hem fiziksel hem de sanal alanda sanatseverlerle buluşturacak olan BASE, sanat dünyasının değerli isimlerini ağırlayacak olan ‘’BASE Talks’’ programını da bu yıl ilk defa online platforma taşıyor, dileyen herkese diledikleri yerden ilham verici konuşmaları dinleme fırsatı sağlıyor.

BASE kurucuları “Türkiye’de sanatın geleceği de yeni neslin yüreklendirilmesi, desteklenmesi, doğru yönlendirilmesi ve bir arada olmalarıyla mümkün olabilecek.”

BASE Küratörü “Artık ‘mesafe’ ve ‘temas’ hem gündelik yaşam gerçekliğinde hem de sanatta metaforik olarak hiç olmadığı kadar güçlü çağrışımlar yaratıyor. ”

ETİKETLER: BASE 2020