08 Mayıs 2014

Yemek Devrimi 16 Mayıs’ta

 

Sempatik tavırları ve pratik önerileriyle dikkat çeken İngiliz şef Jamie Oliver’ın kurguladığı Food Revolution Day (Yemek Devrimi Günü) yemek pişirme becerilerini canlı tutmak için düzenlenen global bir eylem. İyi gıda pişirmenin önemini vurgularken, bunun sağlığımızı ve mutluluğumuzu nasıl etkilediği konusunda bir bilinç oluşturmayı amaçlıyor. Herkesin gıdalar hakkında bilgili olması gerektiğine inanan Oliver, bunun başta çocukların yemeği anlamasıyla ve onları yemek pişirmeye özendirerek ömür boyu sürecek bir yemek tutkusu oluşturması gerektiğine inanıyor.

 

Bugün 74 ülkede ve Türkiye’de kutlanan kampanyada, çocukların yemek yapmayı öğrenmesi en temel hedeflerden biri. Bu yıl Türkiye’de Jamie’s Italian ve MSA Mutfak Sanatları Akademisi, 16 Mayıs’ta çeşitli etkinliklerle Jamie Oliver’ın Yemek Devrimi Günü’ne öncülük edecek.

 

Bu özel güne bir çok şekilde katılmak mümkün, kendi aktivitenizi düzenleyebilir veya MSA ve Jamie's Italian Türkiye tarafından düzenlenen İyi Yemek Atölyeleri'nden birine katılabilirsiniz. Türkiye'de ayrıca, 16 Mayıs’a kadar, #FRD2014 ve #jamiesitaliantr hastag'i ile herkesin katılımına açık olan Instagram fotoğraf yarışması da mevcut. En beğenilen 10 fotoğrafın sürpriz hediyeler kazanacağı yarışmaya Yemek Devrimi Günü fikrini yansıtacak şekilde, malzemeler, yemek pişiren çocuklar veya yemeği paylaşan arkadaşlar gibi fotoğraflarla katılmak mümkün...

 

Son olarak 16 Mayıs Yemek Devrimi Günü’nde Türkiye saatiyle 16:00’da Jamie Oliver’ın sunacağı yemek dersi internetten izlenebilir. Bu heyecan verici sınıfla ilgili bilgi için www.FoodRevolutionDay.com websitesini inceleyebilirsiniz.

ETİKETLER: JAMİE OLİVER