03 Ekim 2012

VFNO’nun ajan bloggerları: Nil Ertürk


18:00 Bağdat Caddesi her zamanki kalabalığını koruyor ama sanki herkes üstüne başına daha bir özen göstermiş sanki.


18:30 Caddelerde yürüyenler artmış herkesin yüzünde kocaman bir gülümseme, gece güzel başlıyor…

19:00 Geziye Caddebostan tarafından başlıyorum, Mudo Collection mağazasında blogger Koray Caner çoktan vitrindeki canlı modelleri giydirip yerlerine yerleştirmiş bile. Duyduğuma gore Konca Aykan da gecenin ilerleyen saatlerinde gelip vitrine el atacakmış. Geri dönmek üzere bir kaç fotoğraf çekip caddede ilerlemeye devam ediyorum.


19:15 Network mağazından içeri adım atar atmaz Vogue’un seçimi birbirinden güzel ürüne rastlıyorum. Sezonun “must have” leri arka arkaya sıralanmış. Renkli deri ceket, diz altı etek, pantolon takım hepsi muhteşem!

 

19:30 İstikamet İpekyol. Kapıdaki roze şarap ikramıyla yeni koleksiyona göz atmak ürünleri biraz daha baş döndürücü kılıyor. O bordo çizgili ceket benim olmalı!


20:00 Caddede yürürken harika stillere rastlıyorum. Herkes gecenin ritmine kapılmış fotoğraf çektirmeye bayılıyor. Ben de onlara tabi!

 

20:15 Maybelline cadde üzerine kocaman bir stand kurmuş, bir taraftan ziyaretçilerine makyaj uygulaması yapıyor bir taraftan makyajı bitenler büyük Maybelline kanadının önüne geçip hayalindeki melek olarak arkadaşlarına poz veriyor. Kızların keyfi
yerinde.


20:30 Önünden geçtiğim mağazalar kendi tarzlarına uygun müziklerle ziyaretçilerine keyifli dakikalar geçirtiyor.  Canlı klasik müzik orkestrasının sesi biraz sonra Dj kabininden yükselen ritme bırakıyor kendini.


21:00 Yoğun bir kalabalık çarpıyor gözüme, neler olup bittiğini görmek için yaklaştığımda Orkid’in kurduğu podyumda yürüyen genç kızlara rastlıyorum. Vogue’un Ekim ayı sayısında yer alma şansını kim yakalayacak bakalım…


21:15 Mac Cosmetics mağazasının önüne gelince bir anlık duraksıyorum. Önümde baştan aşağıya makyajla giydirilmiş bir model inanılmaz bir güzellikle durmakta. Renklerin canlılığından gözlerimi alamıyorum  Hangi renk rujumun eksik olduğunu düşünerek kendimi bu cazibeye teslim ediyorum. Mutlaka eksik bir tane vardır!


21:30 Gap mağazasının önündeki yoğun kalabalık  renkli konseptine uygun dağıtılan fosforlu çubuklardan kolye, bilezik, taç yapmaya çalışmakta.


22:00 Müziğin sesi iyice artmış tüm mağazalar partiyi doruk noktasına taşıyor. Tommy Hillfiger mağazası önü gerçek bir dans pistine dönüşüyor. Bense İspanyol ezgileriyle kendi başına dans eden pek tatlı bir amcanın yanına gidip ona eşlik ediyorum. Teşekkür edip ayrılıyoruz. Ne demiş Madonna “Music makes the people come together.” Evet.


22:15 Zara mağazasının ziyaretçilerine sürprizi polaroid fotoğraflarının çekilmesi. Daha sonra toplanan pozlar websitesinde paylaşılacak. Herkes Zara için hissettiklerini fotoğrafının altına not alıyor tabi ben de durmuyorum, bordo rujumla bir öpücük konduruyorum. Hislerimde çok ciddiyim!


22:30 Sokakta bu sefer tek bir ses hakim büyük bir bando takımı ellerindeki enstrümanlarla içimizdeki Latine hitap ediyor birden etraf Rio karnavalı havasına bürünüyor. Bu ana kadar içindeki dansçıyı tutan vardıysa da artık durdurmak mümkün olmuyor.


23:00 Sokaklarda duran VFNO’da ne giydim panolarının önünde herkes sıraya girmiş. Anneler ve kızları, iki yakın arkadaş ya da koskoca bir aile herkes ne giydiğini gösterme peşinde.


23:30 Bu sefer yolumuz ara sokaklara düşüyor kocaman bir ağacın altında bahçe partisi Building Erenköy mağazasında süregeliyor. Ziyaretçiler samimi bir ortamda bir araya gelirken bir yandan da Deniz Doğruyol tarafından tasarlanan Lomo fotoğraf makinesinin oluşumunu izliyor.

24:00 Bana kalırsa gecenin en başarılı stili gecenin kapanışında karşıma çıkıyor. Dünyanın en sempatik ganster çifti silahını doğrultmuş iyi geceler diliyor!

 

- Nil Ertürk
https://www.nilerturk.net/
 

ETİKETLER: VFNO , BLOGGER