03 Ekim 2012

VFNO’nun ajan bloggerları: Meriç KüçükNişantaşı kaldırımlarında eve dönen laptop çantaları yerini şampanya içen yüksek topuklara bırakırken, müziğin sesi biraz daha yükseliyorsa Eylül ayının en güzel gecesi kapıda demektir: Vogue Fashion’s Night Out. 


Saatler 18.00’ı gösterince yılın en büyük alışveriş partisi için kendimi sokağa atıyorum. İlk durağım, The House Hotel’ in bu geceye özel hazırladığı PopUp Bar. Tasarımcılar Gamze Saraçoğlu, Aslı Filinta ve Elif Cığızoğlu’nun bu geceye özel hazırladığı kokteylleri bir bir deniyorum.


Sokaklar giderek kalabalıklaşırken ben de alışveriş turuma başlıyorum. Machka’nın yeni sezon ürünlerinde indirim olduğunu öğrenince hem bir şeyler içip, hem de koleksiyona göz atıyorum. İşlemeli parçalar, sezonun favorisi olmaya aday.


Eğlenirken alışveriş yapmak için tek yer mağazalar değil, pembe bir kamyonet içinde mağazalar da sokağa inebiliyormuş demek!


Vitrinlere göz atarken bir anda duraksıyorum. Mudo’nun vitrininde bir değişiklik var. Cansız mankenler yerlerini canlı mankenlere bırakmışlar Mudo vitrinlerinde. Üstelik yanlarında tanıdık bir sima da var: blogger Alışveriş Cini!


Bir sonraki durağımda ben de dayanamayıp Mavi vitrinindeki yerimi alıyorum. Blogger Billur Saatçi ile birlikte, festival ruhuna yakışır bir poz veriyoruz. Ve evet, garip bakışlara aldırmadan çok eğleniyoruz.


Sokaklarda sadece moda değil, sanatın binbir hali can buluyor. Birçok mağaza müşterilerini canlı orkestralar ile karşılıyor. En favori grubum, Uterque mağazası önündeki 4’lü! 1 saat sonra mağazanın önündeki kalabalığı görünce bir tek benim favorim olmadığını anlıyorum.


Müzik, moda, eğlence ile dolu Nişantaşı sokaklarında tanıdık simalar da var. Türkiye’nin önde gelen moda fotoğrafçılarından Nihat Odabaşı da FNO için Nişantaşı’nı seçenlerden.


Odabaşı’nı bırakıp Atiye sokaktaki atölyesinde özel bir parti veren Günseli Türkay’a uğruyorum. Mekan güzel, DJ set başında, semtin tanıdık simaları içeride. Günseli Türkay da kamerama özel başlıklarından biri ile FNO pozu veriyor.


Saatler 00.00’ı gösterirken gecenin sonuna geldiğimizi söyleyemem. Abdi İpekçi meydanı hala çok kalabalık ve eğlence son hızıyla devam ediyor.  Ve ben akıllı telefonum ardına gizlediğim blogger pardon moda kurbanı kimliğimi daha fazla saklayamıyorum. Söz konusu Vogue, moda ve alışveriş olunca, üstelik tüm bunlar yaşadığım semtte buluşunca, sevgili FNO, gelecek seneyi sabırsızlıkla bekliyorum!


- Meriç Küçük
https://maritsa.co/

ETİKETLER: VFNO , BLOGGER