16 Mart 2013

Şu sıralar herkes 29 Food Bar'dan bahsediyor

YAZI: MERT ŞERAN

29 Food Bar, Ulus 29'un içindeki lounge alanının renovasyonu ile ortaya çıktı. Ve bence şehirde alternatif mekanlar arayanlar için  yeni bir keyif noktası .

Buranın her şeyi ile farklı, şık, samimi ve çok da rahat bir mekan olması için çalıştık. Bu rahatlık menüye de yansıdı tabii. Mesela 29 Food Bar'da sipariş ettiğiniz yemeğin yanındaki garnitürün seçimini size bırakıyoruz. Dilediğinizi seçebiliyorsunuz. Ayrıca menüde  çok geniş bir small plate bölümümüz var. Başlangıç olarak Köfte, Ördek Roll gibi 29 klasiklerinin yanı sıra , Karides Gyoza, Foie Gras Parfe, Lobster Roll, Popcorn karides arasından seçim yapmakta zorlanırsanız eğer, ana yemek yerine bir kaçını bir arada sipariş edebilirsiniz.

Peki 29 Food Bar'da neler içiliyor ? Şaraba alternatif düşünenler için 1900'lü yılların başından Gin Rickey, Papa Doble  gibi  gerçek klasik kokteyllerin yanı sıra kereviz suyu ve taze nane ile yapılan Skinny Gin, Kestaneli Martini, 29 Bitter Champagene gibi buraya özel kokteylleri denemenizi özellikle tavsiye ediyorum. Bu arada  menüde taze meyve ve sebze suları da bulmak mümkün. :)

RnB, 80'ler pop, disco editleri ve arada nu disco ekseninde hazırlanan müzikler ise Hemi Behmoaras ve DJ ekibi tarafından yönetiliyor. Akşam iş çıkışı, yemek ve sonrasında her saat gelebilirsiniz. Bu arada ilk benden duyun; Mart ayının sonunda öğle yemeği servisi de başlayacak. İşe keyifli bir mola vermek ya da iş yemekleri için rotanıza burayı ekleyin derim.
 
Gelip, görüp, tatmaya ve biraz da süper kokteyllerden içip bizimle birlikte coşmaya ne dersiniz?

ETİKETLER: MARKA , YEMEK , VOGUE GURME , TARİF , MERT ŞERAN , ŞEF , SALATA , KOKTEYL , ULUS 29