08 Ekim 2018

Solange'ın Saint Heron Kolektifinin Yeni Alanı: Small Matter

YAZI: ZEYNEP GÜR

Müziği, sanatı ve yaratıcı işbirliklerini sepete koyup, “Her zaman hayalini kurduğumuz komüniteyi kendimiz kuruyoruz” felsefesiyle 2013 yılında kurduğu Saint Heron kolektifini katlaya katlaya büyüten Solange Knowles’dan müjdemizi isteriz! Daha önce Afropunk, Pitchfork Music Festival, The Met ve The Whitney Museum’da orijinal enstalasyonlara imza atan Solange ve ortak küratörü Armina Mussa, Saint Heron komünitesi için yeni bir ev buldu, üstelik sanatla, müzikle ve tasarımla iç içe.

saint heron

@saintrecords

Saint Heron hayranları sıkı durun! Komünitenin 5. Yılını sanatsal bir yaklaşımla kutlayan ikili, yaratıcı bir sanat alanı, galeri ve konsept mağazası olan Small Matter önerisiyle geliyor. 

saint heron

 @saintrecords

Saint Heron'un resmi Instagram hesabından duyuru yapan editörler, ne kadar heyecanlı olduklarını şu şekilde dile getirdi: "Bağımsız bir şirket olarak bu yolda çok şey öğrendik ve bizimle büyüdüğünüz için minnettarız. Yaratıcı sanat alanına geçiş yapıyor olabilirz fakat bizi biz yapan her şey aynı kalacak bundan şüpheniz olmasın; Jams of The Month, Roll Back Say That ve The List! Jungle Pussy ve Tyler, The Creator'ın inanılmaz katkılarıyla başladık. Geçmişteki, şimdiki ve gelecekteki müritler olan sanatçıların, sanatkarların, yazarların ve tasarımcıların, sanatın bizi götürmek istediği yerle hizalı durduklarına inanıyoruz." 

ETİKETLER: SOLANGE KNOWLES , SAİNT HERON